Trasa IX Biegu Dwóch Szybów

Prezentujemy mapę trasy IX Biegu Dwóch Szybów!

👉 Jak już wiadomo, tegoroczna trasa prowadzi spod chorzowskiego Szybu Prezydent, przez Park Śląski, do Katowic – pod Szyb Wschodni II dawnej KWK Kleofas i z powrotem.

👉 Dystans wynosi około 15 km, trasa nie jest atestowana. Jak zawsze istotniejsze niż idealne wymierzenie 15 km było dla nas dobiegnięcie jak najbliżej drugiego szybu i zaplanowanie ciekawej, urozmaiconej i bezpiecznej trasy.

Od pierwszej edycji Biegu staramy się tak układać jego trasę, by zaprezentować różne obiekty poprzemysłowe oraz ich metamorfozę na przestrzeni lat. Na trasie tegorocznej edycji jest mniej niezagospodarowanych terenów postindustrialnych niż w poprzednich edycjach, za to tym razem ponad połowa trasy poprowadzona została alejkami Parku Śląskiego – który chyba wszyscy dobrze znają, ale warto tu zaznaczyć, że właśnie Park Śląski jest najlepszym w naszym regionie przykładem rewitalizacji obszaru poprzemysłowego na cele rekreacyjne (więcej o Parku napiszemy w odrębnym poście, będzie też konkurs!). Jedna trzecia trasy prowadzi z kolei przez obszar Katowic: dzielnice Dąb i Załęże, gdzie będziemy mijać m.in. zabudowania dawnej Huty Baildon, osiedla robotnicze czy dawną bocznicę kolejową przy ul. Pośpiecha.

👉 Na trasie dominuje nawierzchnia asfaltowa, część trasy prowadzi chodnikami, są również fragmenty prowadzące przez skwery i bardziej „dzikie” tereny zielone, gdzie nawierzchnia jest trawiasta, szutrowa, kamienista. A poza tym, jak zawsze na trasie Biegu Dwóch Szybów, czeka nieco crossowych przeszkód – m.in. przewężeń, gdzie trzeba będzie uważać na biegaczy z naprzeciwka. Pokonanie jej nie będzie łatwe, ale jesteśmy pewni, że poradzicie sobie z wyzwaniami – które przecież międzyszybowi Biegacze lubią najbardziej!

👉 Mapę publikujemy w formatach:

– jpg – z zaznaczonym kierunkiem biegu. Jeśli ktoś chciałby otrzymać ją w pełnej rozdzielczości, prosimy o kontakt – chsbdwruchu@gmail.com

– link do MapMyRun – do obejrzenia, powiększenia: https://www.mapmyrun.com/routes/view/5787360892/

– gpx do pobrania w ciągu 7 dni spod linka: https://we.tl/t-b0O7uQAldO

👉 Trasa była przez nas wielokrotnie obiegana, objeżdżana, a układamy ją i dopracowujemy od pół roku. Została uzgodniona z Komendą Miejską Policji w Chorzowie i Katowicach oraz Urzędami obu Miast, które wydały zezwolenie na jej przebieg.

👉 Cała trasa będzie oznakowana oraz zabezpieczona przez służby porządkowe organizatora, w tym osoby kierujące ruchem pod nadzorem funkcjonariuszy Wydziałów Ruchu Drogowego chorzowskiej i katowickiej Policji oraz Straży Miejskiej. O prawidłowe i bezpieczne pokonanie trasy przez zawodników zadba ponad 100 wolontariuszy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.