Bieg Dwóch Szybów 2023

IX Bieg Dwóch Szybów za nami!

fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl

Kolejna edycja naszej flagowej imprezy biegowej przeszła do historii. Tym razem, po ubiegłorocznej, wyjątkowo słonecznej edycji, trafiła nam się wyjątkowo mokra i deszczowa. Ale to nie pogoda atmosferyczna była wczoraj najważniejsza, a pogoda ducha Międzyszybowych Biegaczy. W niełatwych warunkach pokonali dystans ok. 15 km spod chorzowskiego Szybu Prezydent, przez Park Śląski do Katowic, aż pod Szyb Wschodni II dawnej KWK Kleofas – i z powrotem. Trasa wiodła ulicami, chodnikami, alejkami parkowymi, ale też trawiastymi, a czasem błotnisto-kamienistymi ścieżkami, dostarczając różnorodnych wrażeń i bardzo śląskich krajobrazów: zawodnicy mijali m.in. zabudowania dawnej Huty Baildon, zabytkowe osiedla na katowickim Dębie, ale też Śląski Ogród Zoologiczny i Stadion Śląski. Poniżej kilka liczb w ramach podsumowania:

  • w zawodach wystartowało 258 biegaczy, w tym 75 kobiet i 183 mężczyzn;
  • nagrodziliśmy 28 najszybszych zawodników i 4 osoby wyróżnione w naszych konkursach oraz najliczniejszą drużynę – którą okazał się być w tym roku AugusTeam;
  • zwycięzca tegorocznego Biegu – Pan Andrzej Nowak, pokonał trasę w ekspresowym tempie i dotarł do mety z wynikiem 00:53:44.90 i prawie 3-minutową przewagą nad kolejnymi zawodnikami! O drugie miejsce rywalizacja trwała do ostatnich sekund, ostatecznie o 2 sekundy wygrał ją Pan Paweł Mularczyk, przed Panem Łukaszem Walterem;
  • wśród kobiet zwyciężyła Pani Aleksandra Tuleja, która ukończyła Bieg w czasie 01:03:00,6. Nieco ponad pół minuty później na mecie zameldowała się druga zawodniczka – Pani Urszula Szewczyk, a podium w kat. OPEN K uzupełniła Pani Wiktoria Redzimska (podobnie jak rok temu).

Pełne wyniki Biegu znajdują się na stronie: https://zapisy.mktime.pl/ix-bieg-dwoch-szybow-cc9819… Gratulujemy wszystkim Zawodnikom, nie tylko tym najszybszym, ale każdemu, kto pokonał tradycyjnie niełatwą trasę naszego Biegu, z dużą różnicą wzniesień (tym razem na trasie był podbieg na sam szczyt Góry Redena!) i wymagającą nawierzchnią. Pozytywna energia Zawodników przepędziła finalnie nawet ulewny deszcz, który przestał padać akurat na koniec zawodów. Dziękujemy Uczestnikom za okazane po raz kolejny zaufanie! Staramy się, by nasza impreza – mimo, że organizuje ją niezawodowo skromne Stowarzyszenie, a nie profesjonalna firma – była dobrze zorganizowana i pozytywne komentarze po zawodach bardzo nas cieszą. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócili do domu zadowoleni!

Ogromne podziękowania kierujemy do dzielnych Wolontariuszy, bez których nie udałoby się tego Biegu bezpiecznie zorganizować: Harcerzom z Hufiec ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa, w tym 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. gen. Stanisława Sosabowskiego i Harcerski Klub Ratowniczy „Remedium” oraz Uczniom klas mundurowych z II LO w Chorzowie, XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr Henryka Sucharskiego w Katowicach, Technikum Lotnicze ZDZ w Katowicach, XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach i wolontariackim Wolnym Strzelcom.

Dziękujemy za nieocenione wsparcie Wszystkim Partnerom Biegu, którzy pomogli nam w organizacji wydarzenia, wzbogacili pakiety startowe oraz przekazali wspaniałe nagrody rzeczowe dla zawodników! A są nimi:

Dziękujemy także Patronowi Medialnym Biegu Chorzowianin i przedstawicielom pozostałych obecnych z nami mediów za relacje: Radio Piekary, W KATOWICACH.eu, Dziennik Zachodni, mojChorzow.pl oraz obecnym z nami zawsze Fotoreporterom: FotoPorebski i Ostrowski Fotografia, a także wspierającym ich z aparatem Arturowi Kurzei, których fotorelacje będziemy sukcesywnie publikować na naszej stronie na Facebooku.

Dziękujemy prowadzącemu rozgrzewkę Arturowi Moroniowi oraz wspierającemu nas w zabezpieczeniu trasy na niełatwym, katowickim terenie Stowarzyszenie W Kręgu Natury. W imieniu Podopiecznych Fundacja S.O.S dla Zwierząt dziękujemy także za przekazaną karmę, koce i ręczniki i deklarujemy, że do tygodnia trafią do potrzebujących Czworonogów.

A na koniec – podziękowania dla całego Sztabu Biegu Dwóch Szybów, w tym: Konferansjera, Pilota, Ratowników na rowerach, Koordynatorów poszczególnych elementów organizacji Biegu, Kibiców, którzy wspierali i fotografowali zawodników na trasie oraz Wszystkich, którzy dołożyli do tego Biegu swoją cegiełkę!

Dziękujemy, że jesteście z nami #wruchu!

IX Bieg Dwóch Szybów to wydarzenie odbywające się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasto Chorzów
i Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice – oficjalny profil miasta.

____________________________________________________________________________________________________________________________

2 MIASTA. 2 SZYBY. 1 BIEG!

Drodzy Biegacze!

Choć listopad bywa zimny, to wiemy już dobrze, że nie jest to koniec sezonu biegowego. Dla nas – i mamy nadzieję, że dla Was także – listopad to od lat Bieg Dwóch Szybów. Zrodzona w 2014 roku inicjatywa organizacji biegu pomiędzy szybami kopalnianymi spodobała się wielu biegaczom, nie tylko ze Śląska. Zasób wież szybowych w zasięgu chorzowskiego „Prezydenta” jest co prawda ograniczony, ale udało nam się opracować kolejną trasę międzyszybowego biegu. Dlatego z przyjemnością zapraszamy Was na dziewiątą już edycję naszej flagowej imprezy.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
? termin: 5 listopada 2023 r. (niedziela),
? planowany start: godz. 11.00, jak zawsze spod chorzowskiego Szybu „Prezydent” (obok Kompleksu Sztygarka – adres: ul. Piotra Skargi 34 a/d, 41-500 Chorzów),
? meta: Szyb „Prezydent” w Chorzowie,
? dystans: 15 km,
? trasa: tradycyjnie, w części po nawierzchni asfaltowej, a w części – przełajowej: Chorzów Szyb Prezydent – Park Śląski – Katowice Dąb – Katowice Załęże – Szyb Wschodni II KWK Kleofas – Katowice Załęże – Katowice Dąb – Park Śląski – Chorzów Szyb Prezydent (link do trasy: TRASA; mapa trasy poniżej);
? limit pakietów startowych: 300,
? opłata startowa: 85 zł (do 10.10.2023 r. wynosiła 65 zł, między 11 a 31.10.2023 r. – 75 zł),
?dla wszystkich uczestników, którzy ukończą Bieg w regulaminowym limicie czasu (130 min.): gwarantowany medal!
A dla najlepszych zawodników – nagrody rzeczowe.
? biuro zawodów będzie czynne w dniu zawodów, w godzinach 08.30-10.30
? ZAPISY poprzez formularz internetowy zostały zakończone. Ale! Zostało nam 18 wolnych pakietów startowych do rozdysponowania w Biurze Zawodów. Chętnych do udziału zapraszamy w dniu Biegu (5.11) w godz. 08.30-10.30 do Biura Zawodów, gdzie będzie możliwość dopisania się do listy – z zastrzeżeniem, że obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Opłata startowa w biurze zawodów wynosi 85 zł (prosimy o odliczoną gotówkę).

Wszystkie szczegóły dotyczące IX Biegu Dwóch Szybów sukcesywnie zamieszczamy na tej stronie. Zapraszamy też do dołączania do wydarzenia na portalu Facebook, są tam nie tylko informacje o Biegu, ale także konkursy i niespodzianki.

________________________________________________________________________________________________

Przedstawiamy poniżej HARMONOGRAM DNIA ZAWODÓW:

👉 5 listopada, NIEDZIELA:

🕣 g. 08.30 – 10.30: godziny otwarcia Biura Zawodów pod Szybem Prezydent, przy kompleksie Sztygarka (ul. Piotra Skargi 34, Chorzów), do którego trzeba zgłosić się osobiście, aby potwierdzić swój udział w Biegu* i odebrać pakiet startowy oraz zwrotny chip do pomiaru czasu.
A w pakiecie:
☑️ numerek startowy,
☑️ agrafki,
☑️ upominki od Partnerów Biegu, m.in.:
– bezpłatna wejściówka do Xtreme Fitness Chorzów,
– kupon zniżkowy do KOHAM, zniżka na masaż w Balans Studio Masażu II (za okazaniem numerka startowego),
– ulotka ze zniżką na zakupy w Salon Optyczno-Okulistyczny oraz bezpłatne badanie wzroku przy zakupie okularów. Prosimy o przychodzenie do biura w miarę możliwości przed godz. 10.00, aby nie tworzyły się kolejki. A jeśli ktoś chce się dopisać do listy, sugerujemy przyjść jak najszybciej, bo mamy tylko 18 wolnych pakietów!

🕥 g. 10.30: wspólne zdjęcie, które wykona FotoPorebski;
🕥 g. 10.45: wspólna rozgrzewka przed startem;
🕚 g. 11.00: START IX Biegu Dwóch Szybów‼️
🕐 g. 13.10: zamknięcie trasy Biegu – do tej godziny wszyscy zawodnicy wbiegają na metę Biegu pod Szybem Prezydent, gdzie czekać będzie na Was:
– z aparatem – Ostrowski Fotografia,
– medale z wizerunkiem wieży Szybu Wschodniego II made by Tryumf
– napoje Żywiec ze smakiem 0,0%,
a w Sztygarka – CIEPŁA WEGE ZUPA 🥣 i herbata ☕
🕜 ok. g. 13.30: dekoracja najlepszych zawodników w kat. OPEN K i OPEN M, 7 kategoriach wiekowych oraz wręczenie statuetek made by Wikoss Sport i nagród rzeczowych od naszych Partnerów – w tym nagrodzenie osób wyróżnionych w naszych fejsbukowych konkursach 🏆

* Informujemy, że jest możliwość odebrania pakietu przez inną upoważnioną osobę, jednak wyłącznie na podstawie wydrukowanego upoważnienia, którego wzór zamieściliśmy poniżej:

UPOWAŻNIENIE do odbioru pakietu startowego przez inną osobę

____________________________________________________________________________________________________________________

MAPA TRASY:

Mapa trasy IX Biegu Dwóch Szybów

MEDAL dla wszystkich, którzy ukończą IX Bieg Dwóch Szybów:

_____________________________________________________________________________________________________________

PARTNERZY IX BIEGU DWÓCH SZYBÓW:

Bieg Dwóch Szybów odbywa się we współpracy z Urzędem Miasta Chorzów, który co roku wspiera nas organizacyjnie, a także w promocji imprezy. Ponadto, dzięki wsparciu Miasta, zdobywcy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz zwycięzcy naszych facebookowych konkursów, zostaną nagrodzeni upominkami z logo „Chorzów wprawia w ruch”!

Podczas IX Biegu Dwóch Szybów – jak przy każdej edycji tej imprezy od jej początków w 2014 roku – wspiera nas 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. gen. Stanisława Sosabowskiego z hufca Chorzów. Chorzowskich wodniaków spotkacie w biurze zawodów oraz na trasie Biegu, gdyż część wolontariuszy ją zabezpieczających to właśnie członkowie tej Drużyny – dla nich służba, wyzwania i pomoc innym to codzienność. Wśród inicjatorów Biegu oraz w jego sztabie także znajdują się wywodzący się z chorzowskiej 50-tki instruktorzy harcerscy.

Wodniacy z 50 HDW to niejedyni chorzowscy harcerze, którzy wesprą tegoroczny Bieg Dwóch Szybów. Kolejnym niezawodnym Partnerem naszej imprezy jest Hufiec ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa. Chorzowskich harcerzy spotkacie zarówno na trasie Biegu, jak i w strefie start / meta. I to na czele z samym Komendantem Hufca, który podobnie, jak w poprzednich latach, pojawi się na Biegu w niejednej roli… 😉 Z kolei Klub Ratowniczy Hufca Chorzów wesprze zabezpieczenie medyczne imprezy na trasie. Z takim wsparciem na pewno wszystko się uda!

Jak co roku, nasz Bieg odbywa się na terenie dawnej Kopalni Prezydent. W odnowionych zabudowaniach po tej kopalni mieści się obecnie Kompleks Sztygarka – Śląski Kompleks dobrego smaku i klimatu, którego głównym obiektem jest Restauracja Prezydent. W jego skład wchodzą także m.in. klub muzyczny, kawiarnia, Gruba Bluesa, Dotyk Spa Sztygarka czy Chorzowski Teatr Ogrodowy. Jak co roku, Kompleks Sztygarka ugości nas w swoich progach, gdzie po ukończonym biegu na Biegaczy będzie czekać ciepła herbata oraz zamówiony przez nas właśnie w restauracji Sztygarka ciepły, wegetariański posiłek.

Od pierwszej edycji Biegu Dwóch Szybów w 2014 roku jego organizację wspiera ważna chorzowska instytucja: MORiS Chorzów. Także w tym roku możemy liczyć na pomoc Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie, pełniącego po raz kolejny rolę Partnera naszego Biegu. Dzięki temu będziemy mogli wypożyczyć niezbędny do zorganizowania Biegu sprzęt, za co bardzo serdecznie dziękujemy! Korzystając z tej okazji, zapraszamy do skorzystania z obiektów chorzowskiego MORiSu: basenów, Orlików, kortów tenisowych czy boiska do padla.

Od pierwszej edycji B2S jego Partnerem jest Park Śląski – co roku możemy liczyć na wsparcie Parku w wypożyczeniu niezbędnego do zorganizowania Biegu sprzętu. A w tym roku po raz pierwszy przez Park Śląski prowadzić będzie część trasy zawodów. Trasy Biegów Dwóch Szybów są trasami mieszanymi i częściowo prowadzą ulicami miast, częściowo po terenach rekreacyjnych, a częściowo po terenach poprzemysłowych – Park Śląski łączy w sobie te elementy, będąc wzorcowym przykładem rewitalizacji obszaru poprzemysłowego na cele rekreacyjne. Spora jego część powstała bowiem na dawnych hałdach i nieużytkach, ale ponieważ działo się to przeszło 60 lat temu, dziś spacerując parkowymi alejkami, trudno jest w to uwierzyć. W naszej konurbacji nie ma chyba osoby, która nie znałaby Parku Śląskiego – choć przez to, że jest on tak obszerny i różnorodny, za każdym razem można w nim odkryć coś nowego. Jako ChSBD regularnie trenujemy w Parku Śląskim i cieszymy się, że mamy go w swoim mieście. Wszystkich spoza Śląska, nieznających Parku – zapraszamy do jego odwiedzenia: na ogromnym zielonym obszarze znajdziecie tu m.in. Śląski Ogród Zoologiczny, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” czy niedawno przebudowane Planetarium Śląskie – Śląski Park Nauki. No i oczywiście – legendarny Stadion Śląski!

Od pierwszej edycji w 2014 roku dokładamy wszelkich starań, by nasz Bieg – mimo że nie organizują go „zawodowcy”, tylko niewielkie stowarzyszenie – był jak najbardziej profesjonalny. Ale przede wszystkim, by był bezpiecznyOd pierwszej edycji w 2014 roku dokładamy wszelkich starań, by nasz Bieg – mimo że nie organizują go „zawodowcy”, tylko niewielkie stowarzyszenie – był jak najbardziej profesjonalny. Ale przede wszystkim, by był bezpieczny dla Biegaczy. Dlatego cieszymy się, że tegoroczną edycję Biegu Dwóch Szybów od strony medycznej zabezpieczą Ratownicy Medyczni z MiWi Med! Na trasie wspierać ich będą także ratownicy harcerscy na rowerach. 

Po raz kolejny Partnerem naszego Biegu jest Xtreme Fitness Chorzów. Jako biegacze dobrze wiemy, jak ważny w utrzymaniu formy i przygotowaniu do zawodów jest trening siłowy. Dlatego z radością informujemy, że każdy Uczestnik otrzyma wejściówkę do Xtreme Fitness Chorzów! W puli nagród znajdą się też karnety do Klubu – miesięczne dla zwycięzców (wraz z treningami personalnymi), dwutygodniowe dla zawodników, którzy zajmą II lub III miejsce w kat. OPEN bądź zajmą I miejsce w jednej z siedmiu kategorii wiekowych oraz tygodniowe za II i III miejsce w kategoriach wiekowych. Xtreme Fitness Gym to sieć siłowni i klubów fitness, którą cechuje połączenie profesjonalizmu trenerów, nowoczesnego sprzętu i wyjątkowej atmosfery. Zapraszamy na stronę klubu.

Życzenia, gratulacje czy wsparcie – wszystko to można okazać kwiatami! A w te najlepiej zaopatrzyć się w Kwiaciarni Kwiatowy Zakątek. Zwłaszcza, jeśli mieszka się w Chorzowie – bo znajduje się ona w samym jego sercu, pod adresem Rynek 3 (w kamienicy tuż obok Urzędu Miasta). To prawdziwe miejsce z duszą, wystarczy spojrzeć na zdjęcia wystroju przed wejściem! Miło nam poinformować, że Kwiatowy Zakątek już po raz trzeci został Partnerem naszego Biegu i przekazał nagrody w postaci voucherów do wykorzystania na zakupy w kwiaciarni dla:

🌼 Zwycięzcy Biegu (w kat. OPEN M),

🌹 Zwyciężczyni Biegu (w kat. OPEN K),

🌸 najszybszego chorzowianina (lub chorzowianki)!

Najlepszą metodą regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym jest masaż. Dodaje energii, przyspiesza krążenie krwi, rozgrzewa, poprawia jakość snu i obniża poziom kortyzolu. Działanie to jest jeszcze skuteczniejsze, gdy masaż jest wykonany przez profesjonalistów, którzy w swoją pracę wkładają serce i pasję. Takie osoby znajdziecie w Balans Studio Masażu, które po raz kolejny zostało Partnerem naszego Biegu! Dzięki temu wszyscy Uczestnicy otrzymają w swoich pakietach startowych 10% zniżkę na zabiegi w Balans Studio Masażu II w Chorzowie do końca listopada. Z kolei dla Zwyciężczyni i Zwycięzcy Biegu mamy vouchery na godzinny masaż sportowo-leczniczy. W Studiu Balans można skorzystać z szerokiej oferty masaży: leczniczych, sportowych, specjalistycznych, a nawet tajskich czy z użyciem pałeczek bambusowych. I warto dodać, że niedawno chorzowskie studio przeniosło się do nowej, przestronnej lokalizacji, z dogodnym dojazdem i większą liczbą stanowisk pracy – ale nadal relaksującym klimatem. Polecamy gorąco!

Z dumą informujemy, że po raz trzeci z rzędu Partnerem naszych zawodów została Niebieska Legenda naszego Miasta, czyli oczywiście Ruch Chorzów! Tego Partnera nie musimy chyba nikomu bliżej przedstawiać. Jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce, który w ostatnich latach w ekspresowym tempie pokonał drogę do Ekstraklasy, ponownie znajdując się w gronie najlepszych drużyn piłkarskich w kraju, duma Miasto Chorzów. Dla wszystkich sympatyków czternastokrotnego Mistrza Polski pojawiła się więc dodatkowa motywacja do walki o podium w kat. OPEN – nagrody sygnowane Niebieską eRką. Także najszybsza chorzowianka i najszybszy chorzowianin otrzymają klubowe torby prezentowe z upominkami z Ruchu. Będzie niebiesko! 💙

Każdy biegacz wie, jak ważna jest regeneracja po zawodach. Dlatego z dumą informujemy, że do grona Partnerów Biegu Dwóch Szybów dołączyła marka SALCO! SALCO to polska firma rodzinna z siedzibą w Łapczycy, położonej w pobliżu Wieliczki i Bochni. Dzięki własnej kopalni i tradycyjnej warzelni oferuje naturalną sól bocheńską o niezwykłych właściwościach terapeutyczno-regeneracyjnych. Jest to marka związana ze sportem, która wspiera zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich biegaczy. A od tego roku – także tych Międzyszybowych! Bo przecież dobrze wiemy, że bieganie i kopalnie (także kopalnie soli) to najlepsze połączenie. Dzięki współpracy z SALCO będziemy mogli wręczyć najlepszym zawodnikom na mecie IX Biegu Dwóch Szybów trzy- i jednokilogramowe opakowania soli Salco Therapy Pure i Salco Therapy Aroma. W sam raz na odpoczynek po pokonaniu 15 międzyszybowych kilometrów i wzmocnienie odporności przed sezonem zimowym. Po więcej informacji o produktach SALCO zapraszamy na https://salco.pl/

W tym roku mamy niespodziankę dla wszystkich, którzy kochają bieganie i… koHają jedzenie 😉 Kolejnym Partnerem IX Biegu Dwóch Szybów jest KOHAM Lunch Bar z Wojkowic! Autorskie, kultowe sosy, własne receptury i wieeelkie porcje – kto zna KOHAM ten wie, że głodny stamtąd nie wyjdzie. A kto nie zna, po naszym Biegu będzie miał dobrą okazję, by poznać: we wszystkich pakietach startowych znajdą się vouchery zniżkowe na pyszną szamę!

Kery tukej sie nie lynko beboka? Kery przaja pultom? Keremu przida sie tasza na klamoty?
Dejcie pozór! Momy dlo Was gyszynki od gryfnie!
…a konkretniej (i już po polsku ;-)): dla najszybszych zawodników Biegu Dwóch Szybów oraz najszybszych chorzowian sklep Gryfnie przekazał nagrody w postaci taszy (toreb), zoków (skarpet) i flaszek (butelek)! Biegaczom ze Śląska marki Gryfnie – jednego z największych promotorów ślonskiej godki – nie musimy chyba przedstawiać. A tych, którzy Gryfnie nie znają, zapraszamy na chorzowski Rynek, gdzie mieści się jeden z czterech stacjonarnych sklepów Gryfnie, albo po prostu na stronę gryfnie.com. Znajdziecie tam śląskie ubrania, książki, prezenty, ale też dowiecie się wiele o ślonskiej godce, kuchni, kulturze czy atrakcjach turystycznych. Som my fest radzi skuli tego, że Bieg Dwóch Szybów mo takiygo Partnera, bo przajymy Ślonskowi a gyszeft i zajta gryfnie momy w zocy – dziynkujymy!

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny Partnerem naszego Biegu jest najlepsza chorzowska księgarnia – Księgarnia Dopełniacz! Dzięki temu, najszybsi Zawodnicy otrzymają nagrody nie tylko dla ciała, ale i dla ducha – oraz umysłu. Czyli rzecz jasna książki – w puli nagród znajdują się pozycje m.in. takich autorów, jak: Janusz Głowacki, Magdalena Okraska czy Anna Dudzińska. Księgarnio-kawiarnia Dopełniacz to miejsce wyjątkowe: mieści się w samym sercu Chorzowa i od kilku lat dokarmia nas zarówno intelektualnie, jak i dosłownie – serwując najlepszy wybór śląskiej, polskiej i światowej literatury oraz… pyszną kawę i ciastka. Na charakterystycznych, żółtych krzesłach „Dopełniacza” organizowane są także liczne interesujące wydarzenia, spotkania z pisarzami, poetami, dyskusyjny klub książki, debaty a nawet spektakle teatralne. Wszystkich, którzy jeszcze tu nie byli, zachęcamy do jak najszybszego nadrobienia. A fanów literatury i biegania jednocześnie, namawiamy do walki o najwyższe lokaty podczas IX Biegu Dwóch Szybów!

Pulę nagród Biegu wzbogaci Centrum Szkoleń Motorowodnych, prowadzone przez naszych Przyjaciół, którzy będą z nami 5 listopada pod Szybem Prezydent. Centrum Szkoleń Motorowodnych przekazało dla najlepszej trójki zawodniczek i zawodników w kat. OPEN vouchery o łącznej wartości przeszło 2000 zł: 2 x 550 zł za I miejsce, 2 x 350 zł za II miejsce, 2 x 150 zł za III miejsce – do wykorzystania na kursy motorowodne na Pogorii. Jeśli ktoś poza bieganiem lubi przygody na wodzie i poszukuje miejsca, „gdzie pasja i umiejętności spotykają się na fali”, to Centrum Szkoleń Motorowodnych jest właściwym adresem!

Arkanet to firma, świadcząca już od 20 lat usługi w dziedzinie sieci informatycznych oraz automatyki przemysłowej. Dzięki doświadczeniu wiedzą jak zadbać o bezpieczeństwo infrastruktury cyfrowej, łącząc 3 uzupełniające się elementy: narzędzia organizacji, ludzi i procedury. Logo Arkanet znajdziecie na upominkach, przekazanych do puli nagród Biegu.

Kolejnym Partnerem IX Biegu Dwóch Szybów jest Salon Optyczno-Okulistyczny Soczewisko.pl, przy ul. Dębowej 42 w Katowicach. Od lat cieszy się on dużym zainteresowaniem klientów, a poza salonem stacjonarnym, nasz Partner prowadzi również specjalistyczny sklep internetowy – dostępny pod adresem: www.soczewisko.pl. Sklep ma w swojej ofercie szeroką gamę soczewek specjalistycznych uznanych producentów, a także produkty do pielęgnacji soczewek kontaktowych i szeroki wybór okularów korekcyjnych i słonecznych. Salon przy Dębowej 42 gwarantuje bogaty wybór rozwiązań oraz obsługę przez specjalistów – okulistów i optyków oraz zapewnia profesjonalne badanie wzroku przed zakupem okularów korekcyjnych czy soczewek. Każdy uczestnik Biegu otrzyma w swoim pakiecie startowym ulotkę ze zniżką na zakupy w Salonie Optyczno-Okulistycznym, a dla wszystkich nagrodzonych Zawodników Partner Biegu przekazał szklane bidony.

Partnerem IX Biegu Dwóch Szybów jest legendarny Rebel Garden Cafe! To kultowy lokal położony w Parku Śląskim, zaraz obok bramy głównej do Śląski Ogród Zoologiczny – w sąsiedztwie wybiegu słynnego Marabuta. Można tu nie tylko konsumować i odpoczywać w samym sercu Parku Śląskiego, ale i uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. Uczestnicy Biegu będą mijać Rebel Garden Cafe na trasie Biegu, robiąc „rundkę” wokół Skweru 100-lecia Powstań Śląskich, w drodze powrotnej pod Szyb Prezydent.
Wszyscy nagrodzeni w naszych zawodach (6 osób w kat. OPEN, 21 osób w kategoriach wiekowych i najlepsi chorzowianie) otrzymają 10% zniżki do Rebel Garden Cafe! Zniżka obowiązuje do końca listopada, przy wartości zamówienia powyżej 50 zł.

Gdy wydawało się, że lista Partnerów IX Biegu Dwóch Szybów jest już zamknięta, to… wtedy wchodzi Tuttu – specjaliści od odzieży i sprzętu turystycznego, cały na zielono! I przekazuje wszystkim Uczestnikom tegorocznego Biegu kod rabatowy: 30% zniżki na wszystkie produkty marki Fjord Nansen oraz 20% na produkty innych marek – do zrealizowania w sklepie stacjonarnym w Katowicach / Poznaniu / Gdańsku lub sklepie internetowym www.tuttu.pl Promocja jest ważna do końca listopada i nie łączy się z innymi rabatami. Sklep Tuttu to idealne miejsce dla wszystkich, którzy poszukują sprzętu sportowego, turystycznego czy rekreacyjnego oraz porad od specjalistów i pasjonatów aktywnego trybu życia. Znajdziecie tu obuwie, odzież i sprzęt – zarówno biegowe, jak i trekkingowe, wspinaczkowe czy narciarskie. Zawsze z profesjonalnym podejściem do klienta i fachową, przyjazną obsługą!

Żaden z naszych biegów by się nie odbył, gdyby nie ogromna pomoc Wolontariuszy. Żeby zawodnicy na trasie Biegu byli bezpieczni i prawidłowo pokonali zaplanowany dystans, potrzebne jest nie tylko odpowiednie oznakowanie trasy, ale przede wszystkim właśnie wsparcie dużego grona Wolontariuszy. W tym roku spotkacie ich na trasie przeszło 100! Będą odpowiadać za prawidłowe jej zabezpieczenie i wskazywanie kierunku biegu. Ponadto, Wolontariusze będą pomagać w strefie start / meta.

Podczas Biegu Dwóch Szybów będą z nami:

Hufiec ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa, w tym
50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. gen. Stanisława Sosabowskiego & Klub Ratowniczy,
II LO im. Juliusza Ligonia w Chorzowie
Technikum Lotnicze ZDZ w Katowicach
XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr Henryka Sucharskiego w Katowicach
– XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. W. Pileckiego w Katowicach – DZIĘKUJEMY!