Bieg Dwóch Szybów – archiwum

III Bieg Dwóch Szybów już za nami

III Bieg Dwóch Szybów przeszedł do historii. Dziękujemy wszystkim dzielnym Biegaczom za tak liczny w nim udział z tak pozytywną energią! W tegorocznej edycji Biegu spod Szybu Prezydent w Chorzowie w kierunku Szybu Krystyn w Siemianowicach Śląskich wystartowało 245 osób (w tym obcokrajowcy!) i 3 psy I – co najważniejsze – mimo nie w pełni sprzyjających warunków atmosferycznych, wymagającej trasy pełnej błota, ze zbiegami i podbiegami, wszyscy dobiegli do mety, gdzie czekały medale (oczywiście w kształcie szybu).Najszybszymi biegaczami tegorocznej edycji okazali się Paweł Oboz z rewelacyjnym w tych trudnych warunkach czasem 55:22,09, Kamil Bezner, zeszłoroczny zwycięzca BDS i Łukasz Szymczak (wszyscy zmieścili się w godzinie!). Z kolei wśród Pań najszybciej na metę wbiegły Paulina Szpilowska z czasem netto 1:10:29,74, Barbara Szelest i Barbara Chrzanowska. Serdecznie gratulujemy – zarówno zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych, jak i wszystkim Biegaczom, którzy ukończyli niełatwą trasę Biegu! Osoby, które nie były obecne na dekoracji, a zajęły jedno z pierwszych trzech miejsc w kategoriach wiekowych, prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej – wyślemy nagrody III Bieg Dwóch Szybów nie odbyłby się, gdyby nie ogromne zaangażowanie harcerek i harcerzy z 50 Harcerskiej Drużyny Wodnej „Drakkar” z Chorzowa! Gorące podziękowania kierujemy także do Urzędu Miasta Chorzów, naszych wspaniałych sponsorów: sklepu specjalistycznego Urodzeni Biegacze, sklepu Decathlon Katowice, Firmy KOMPLET – producenta chleba Marathon, dzięki któremu mogliśmy w tym roku zapewnić i chleb, i igrzyska , sklepu zielarskiego BioHerba, wspierającej nas jak co roku Sztygarki, Klaudii Krukowskiej z Proforma, która przeprowadziła rozgrzewkę, Parku Śląskiego, niezawodnych wolontariuszy z II LO im. Juliusza Ligonia w Chorzowie oraz jego Dyrektor Pani Grażyny Widery, a także do filii Siemianowickiego Centrum Kultury w Parku Tradycji i MORiS Chorzów.

Dziękujemy!

Pozostańcie w ruchu,

ekipa ChSBD


Są już wyniki III Biegu Dwóch Szybów!

Najszybszymi biegaczami tegorocznej edycji okazali się:
I – Paweł Oboz z rewelacyjnym w tych trudnych warunkach czasem 55:22,09,
II – Kamil Bezner, zeszłoroczny zwycięzca BDS,
III – Łukasz Szymczak (wszyscy zmieścili się w godzinie!)Z kolei wśród Pań najszybciej na metę wbiegły:
I – Paulina Szpilowska z czasem netto 1:10:29,74,
II – Barbara Szelest,
III – Barbara Chrzanowska.

Serdecznie gratulujemy – zarówno zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych, jak i wszystkim Biegaczom, którzy ukończyli wymagającą trasę Biegu!Zdjęcia z biegu znajdziecie pod adresem: III Bieg Dwóch Szybów cz. 1. – Krzysztof Porębski


3 EDYCJA. 2 SZYBY. 1 BIEG!

Drodzy Biegacze – z Chorzowa, innych śląskich miast i wszystkich pozostałych zakątków świata:

Z przyjemnością zapraszamy Was wszystkich na kolejną edycję naszej flagowej imprezy. Wszystkie szczegóły dotyczące 3BDS znajdują się (lub jeszcze się pojawią) w postach na wydarzeniu na facebooku. Prosimy o zapisane w kalendarzach biegowych: 6 listopada br., godz. 10.00, chorzowski Szyb Prezydent!

Najważniejsze informacje:
– dystans: trzeba trzymać formę z zeszłego roku – 15km;
– trasa: zgodnie z mapką zamieszczoną obok, prowadzi spod chorzowskiego Szybu Prezydent, przez Chorzów Stary, Siemianowice Śląskie Węzłowiec, Bytków, Park Górnik do Szybu Krystyn w Parku Tradycji i z powrotem pod Szyb Prezydent,
– opłata startowa: 35 zł płatne do 3 listopada br. na konto Stowarzyszenia
– dla wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg w regulaminowym limicie czasu (150 minut): pamiątkowy medal!

Regulamin biegu

Oświadczenie osoby małoletniej

Zapisy elektroniczne zostały zakończone. Wszystkich 300 zapisanych Uczestników III Biegu Dwóch Szybów zapraszamy w dniu zawodów, tj. 6 listopada (niedziela) w godz. 08.00 – 09.30 do biura zawodów pod Szybem Prezydent w celu odbioru pakietu startowego i chipa. Osoby, które do tej pory nie wpłaciły na konto ChSBD opłaty startowej, proszone są o opłacenie jej w biurze zawodów w dniu Biegu. Opłata startowa wnoszona w biurze zawodów wynosi 45 zł. 


W tym roku – tak jak w poprzednich edycjach – spróbujemy przy okazji Biegu Dwóch Szybów zrobić coś dobrego nie tylko dla swojego zdrowia, ale i dla naszych Braci Mniejszych. Dlatego też w biurze zawodów pod Szybem Prezydent zostanie zorganizowane specjalne stoisko przyjmujące dary na rzecz chorzowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zbliża się zima i możemy pomóc ją przetrwać tym, którzy bez pomocy człowieka sobie nie poradzą. Z góry w ich imieniu serdecznie dziękujemy Wszystkim Państwu za okazane serce i przyniesione koce, miski, smycze, karmę, obroże, zabawki!

Osoby niebiorące udziału w Biegu również mogą przynosić dary: wszystko zostanie dostarczone w poniedziałek do chorzowskiego schroniska. Przypominamy, że III Bieg Dwóch Szybów startuje już 6 listopada (niedziela), biuro zawodów czynne jest w godz. 08.00 – 09.30.

Zapraszamy do dołączania do wydarzenia Biegu na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1198695906848301/
Polecamy zaprosić do niego znajomych i śledzić nasze posty tam: będą konkursy i niespodzianki 😉

Pozostańcie W Ruchu!
ChSBD


II Bieg Dwóch Szybów już za nami

Na start, pod Szyb Prezydent w Chorzowie, przybyło 7. listopada 2015 r. 174 biegaczek i biegaczy z różnych krańców Polski. Po to, aby wspólnie przebiec 15km po terenach Chorzowa, Piekar Śląskich i Bytomia, mijając szyb kolejowy KWK „Barbara”, malownicze krajobrazy Żabich Dołów i Doliny Górnika, a przede wszystkim: wspólnie i aktywnie spędzić jesienne przedpołudnie! Jako organizatorzy, serdecznie dziękujemy wszystkim Zawodnikom za udział w drugiej edycji naszej flagowej imprezy biegowej, uśmiechy na twarzach i spędzenie z nami tego dnia!
Najszybszymi międzyszybowymi biegaczami okazała się trójka Panów, która niemal jednocześnie wbiegła na metę:

Kamil Bezner (pokonał 15km w czasie 0:55:25), Kamil Krawczyk i Tomasz Panchyrz. Z kolei wśród Pań zwyciężyły: Dagna Sztykiel, Żaneta Sucheta i Joanna Fojcik. Serdecznie gratulujemy – zarówno najlepszym trójkom, jak i wszystkim pozostałym Biegaczom, którzy dzielnie pokonywali trudną trasę, z podbiegami, hałdami i krzakami.

Podziękowania za pomoc w organizacji imprezy kierujemy do 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. gen. Stanisława Sosabowskiego, Chorzów wprawia w ruch, URODZENI BIEGACZE – Specjalistyczny Sklep Sportowy, Decathlon Katowice, Producenta chleba „Marathon”, Sztygarka, Happy Deal, Park Śląski, II LO im. Juliusza Ligonia w Chorzowie z Panią Dyrektor Grażyną Widerą na czele, Harcerski Klub Ratowniczy „Triage” oraz Energomontażu Świętochłowice.

Wszystkie wyniki biegu, zarówno w kategorii OPEN, jak i poszczególnych kategoriach wiekowych wraz ze zdjęciami:

Wyniki

Pełna fotorelacja, autorstwa Krzysztofa Porębskiego


16.11.2014: No i po Biegu Dwóch Szybów!

Drodzy Uczestnicy!

Bieg Dwóch Szybów już za nami. Jeszcze raz gorąco Wam dziękujemy za przybycie, Wasz entuzjazm mimo zimna, mgły, listopada oraz za wspólną zabawę. Docierają do nas pozytywne opinie na temat biegu – co bardzo cieszy, bo chociaż zdajemy sobie sprawę z niedociągnięć organizacyjnych (ktoś podobno biegł po schodach?! ;D), to wierzymy, że się Wam podobało i macie ochotę na kolejny start międzyszybowy!

Załączamy wyniki Biegu, mogą być ciut „za szybkie” z uwagi na niepełne 10km. Serdecznie gratulujemy, nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy bieg ukończyli!

Pozdrawiamy,
ChSBD „W Ruchu”

Wyniki Biegu Dwóch Szybów (PDF)