Bieg Dwóch Szybów 2021

 
Było to pierwsze spotkanie z Międzyszybowymi Biegaczami od 2018 roku – dlatego bardzo się cieszymy, że tak duże grono zawodników wystartowało w kolejnej edycji naszej flagowej imprezy! Poniżej kilka liczb w ramach podsumowania:
 
– Bieg ukończyły 254 osoby, w tym 67 kobiet i 187 mężczyzn oraz 2 psy, zdobywając medale z wizerunkiem Szyb Richter Siemianowice;
– trasę zabezpieczało ponad 100 wolontariuszy i kilkunastu funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej;
– zawodnicy pokonali dystans 15 kilometrów, tradycyjnie po zróżnicowanym terenie: trasa prowadziła ulicami Chorzowa i Siemianowic Śląskich, ścieżkami polnymi na granicy tych miast, nasypem dawnej kolei wąskotorowej oraz alejkami Parku Bytkowskiego. Były podbiegi, zbiegi, trochę błota, więc nie można się było na trasie nudzić;
– Zwycięzca tegorocznego Biegu, Pan Kamil Bezner, pokonał trasę w czasie 0:52:03, drugie miejsce zajął Pan Paweł Szymański, a zaraz za nim na metę wbiegł Pan Przemysław Mendyk.
– Wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Pani Dorota Redzik – 1:05:36, wraz z nią na podium stanęły Pani Emilia Stańkowska oraz Pani Barbara Szelest.
 
Pełne wyniki Biegu znajdują się na stronie: http://chronotex.pl/wyniki/. Gratulujemy wszystkim Zawodnikom, nie tylko tym najszybszym, ale każdemu, kto pokonał tę wymagającą trasę. Bardzo dziękujemy Uczestnikom naszego Biegu za zaufanie, entuzjazm i gorącą atmosferę mimo niskiej temperatury! 💙
 
 
A także do Wszystkich Partnerów i Sponsorów Biegu, bez których by się on nie odbył: Miasto Chorzów, wraz z niezastąpionym Wydziałem Ruchu Drogowego Chorzowskiej Policji i Miejskim Zarządem Ulic i Mostów, Siemianowice Dobre Bo Śląskie i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, Sztygarka, która ugościła nas w swoich progach, dbający o nasze bezpieczeństwo MiWi Med, rozgrzewająca i urzekająca Jagoda Rudnik & Salsation Poland, Ruch Chorzów – który po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni, wsparł nasz Bieg oraz Park Śląski i MORiS Chorzów, na których zawsze możemy liczyć. Dziękujemy Xtreme Fitness Chorzów za nagrody i energetyzującą rozgrzewkę, firmie Komplet i Piekarnia Cukiernia MAX za pakiety pełne chlebków ProBody oraz nagrody, Flying Tiger Polska za mikołajkowe prezenty dla wszystkich Biegaczy, Huta Mocy – Odżywki&Suplementy diety za przekazane nagrody i zniżkę 10% dla zawodników, Kwiaciarni Kwiatowy Zakątek za nagrody florystyczne oraz Księgarnia Dopełniacz za dopełnienie naszych nagród literaturą. Dziękujemy FotoPorebski i Ostrowski Fotografia za fotorelacje (wkrótce na naszym fanpage’u!), a także MK team i Miraz Race Team za wspaniałe punkty odżywcze i wsparcie kibiców na trasie, Konferansjerowi, Pilotowi i Ratownikiem oraz Wszystkim, którzy dołożyli do tego Biegu swoją cegiełkę! 💙
 
Dziękujemy, że jesteście z nami #wruchu
 
 

FOTORELACJE Z BIEGU:

Fotorelacja Krzysztofa Porębskiego (FotoPorebski.pl): tutaj / na naszym fanpage’u

Fotorelacja Roberta Ostrowskiego (Ostrowski Fotografia): na naszym fanpage’u

MEDIA O BIEGU:

Fotorelacja Chorzowianin.pl: tutaj

Wideorelacja ComTV.pl: tutaj

Radio Katowice: tutaj

TVP 3 Katowice: tutaj

Tuba Chorzowa: tutaj

Dziennik Zachodni: tutaj


VII EDYCJA. 400 BIEGACZY. 2 MIASTA. 2 SZYBY. 1 BIEG!

Drodzy Biegacze – z Chorzowa, innych śląskich miast i wszystkich pozostałych zakątków świata:

Choć listopad bywa zimny, to wiemy już dobrze, że nie jest to koniec sezonu biegowego. Dla nas – i mamy nadzieję, że dla Was także – listopad to od lat Bieg Dwóch Szybów. Zrodzona siedem lat temu w głowach kilku chorzowskich biegaczy inicjatywa organizacji biegu pomiędzy szybami kopalnianymi już na stałe wpisała się w biegowe kalendarze. W ubiegłym roku Bieg Dwóch Szybów miał wrócić po rocznej przerwie, ale na drodze stanęła II fala pandemii koronawirusa – bieg musiał odbyć się w formule wirtualnej. Ta formuła również przyciągnęła niemało zawodników, jednak nie może się ona równać prawdziwej rywalizacji kilkuset biegaczy w tym samym czasie. Dlatego w tym roku jesteśmy bardzo zmotywowani, by spotkać się z Wami na międzyszybowej trasie i z przyjemnością zapraszamy Was na siódmą już edycję naszej flagowej imprezy.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
👉termin: 14 listopada br. (niedziela),
👉planowany start: godz. 11.00, jak zawsze spod chorzowskiego Szybu „Prezydent”,
👉meta: Szyb „Prezydent” w Chorzowie,
👉dystans: 15 km,
👉trasa: tradycyjnie, w części po nawierzchni asfaltowej, a w części – crossowej.
👉limit pakietów startowych: 400,
👉opłata startowa: 45 zł dla osób, które opłacą start do dn. 20.10.2021 r., po tej dacie – 50 zł,
👉dla wszystkich uczestników, którzy ukończą Bieg w regulaminowym limicie czasu (140 minut): gwarantowany pamiątkowy medal! 🏅
👉biuro zawodów będzie czynne w dniu zawodów, w godzinach 08.30-10.30
👉zapisy na Bieg trwają do 10 listopada br. – rejestracja poprzez formularz dostępny TUTAJ.

REGULAMIN VII BIEGU DWÓCH SZYBÓW


Z dumą informujemy, że VII Bieg Dwóch Szybów został objęty Honorowym Patronatem Pana Andrzeja Kotali, Prezydenta Miasta Chorzów oraz Patronatem Pana Rafała Piecha, Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące VII Biegu Dwóch Szybów są systematycznie zamieszczane na wydarzeniu Biegu na portalu Facebook. Zapraszamy do dołączania do wydarzenia, polecamy zaprosić do niego znajomych i śledzić nasze posty: szykujemy kilka konkursów i niespodzianek 😉

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres chsbdwruchu@gmail.com.


MAPA TRASY:

MEDAL dla wszystkich, którzy ukończą VII Bieg Dwóch Szybów:

   

 

O BIEGU DWÓCH SZYBÓW W MEDIACH:


PARTNERZY I SPONSORZY VII BIEGU DWÓCH SZYBÓW:

PARTNERZY BIEGU:

Bieg Dwóch Szybów odbywa się we współpracy z Urzędem Miasta Chorzów, który wspiera nas organizacyjnie, a także w promocji imprezy. Ponadto, dzięki wsparciu Miasta, osoby, które wygrają poszczególne kategorie wiekowe oraz zwycięzcy organizowanych w ramach Biegu konkursów, dodatkowych zostaną nagrodzeni upominkami z logo „Chorzów wprawia w ruch”!

 

Podczas VII Biegu Dwóch Szybów – jak przy każdej edycji tej imprezy od jej początków w 2014 roku – będą nas wspierać Harcerze z 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. gen. Stanisława Sosabowskiego z hufca Chorzów. Chorzowskich wodniaków spotkacie w biurze zawodów oraz na trasie VII Biegu Dwóch Szybów, gdyż spora część wolontariuszy ją zabezpieczających to właśnie członkowie tej Drużyny – dla nich służba, wyzwania i pomoc innym to codzienność. Wśród inicjatorów Biegu oraz w jego sztabie także znajdują się wywodzący się z chorzowskiej 50-tki instruktorzy harcerscy.

 

Żeby zawodnicy na trasie naszego Biegu bezpiecznie i prawidłowo pokonali zaplanowany dystans, potrzebne jest (oczywiście poza odpowiednim oznakowaniem trasy), wsparcie dużego grona wolontariuszy. Na trasie, a także w strefie start/meta Biegu Dwóch Szybów, możemy liczyć na niezawodną harcerską pomoc: nie tylko z wspomnianej 50 HDW, ale też z 7DW „Cichociemni” i innych drużyn, które zrzesza Hufiec ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa.

 

Żadna z edycji Biegu nie odbyłaby się, gdyby nie gościnność gospodarza obiektów b. kopalni „Prezydent” – restauracji Sztygarka. W odnowionych zabudowaniach pokopalnianych, mieści się obecnie także m.in. klub muzyczny, kawiarnia, Gruba Bluesa czy Chorzowski Teatr Ogrodowy. A wszystko obok szybu „Prezydent”, którym opiekuje się stowarzyszenie SZTYG.art. Jak co roku, kompleks Sztygarka ugości nas w swoich progach, gdzie po ukończonym biegu na Biegaczy będzie czekać ciepła herbata. Ponadto, Organizatorzy wraz z restauracją Sztygarka zapewniają zawodnikom ciepły, wegetariański posiłek.

 

Nieprzypadkowo w nazwie naszego Stowarzyszenia słowo „Ruchu” pisane jest wielką literą… 😉 Z dumą informujemy, że Partnerem VII Biegu Dwóch Szybów jest K.S. Ruch Chorzów! Tego Partnera nie musimy chyba nikomu bliżej przedstawiać. Jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce, duma Chorzowa, wspiera nasz Bieg od strony promocyjnej oraz przekaże nagrody rzeczowe sygnowane Niebieską eRką dla najlepszych zawodników. Będzie niebiesko!

 

 

Tradycją Biegu Dwóch Szybów jest start spod Szybu Prezydent w Chorzowie i… niebieskiej bramy startowej z logo Decathlon Katowice. Cieszymy się, że ta tradycja będzie zachowana także w tym roku! Logo sklepu znajdziecie również na papierowych torbach z pakietami startowymi oraz smyczach naszych Wolontariuszy.

 

 

Od 7 lat dokładamy wszelkich starań, by nasz Bieg – mimo że nie organizują go „zawodowcy”, tylko niewielkie stowarzyszenie – był jak najbardziej profesjonalny. Ale przede wszystkim, by był bezpieczny dla Biegaczy. Dlatego cieszymy się, że tegoroczną edycję Biegu Dwóch Szybów od strony medycznej zabezpieczą Ratownicy Medyczni z MiWi Med!  

Na trasie wspierać ich będą także ratownicy harcerscy na rowerach. 

 

O rozgrzanie Waszych mięśni i atmosfery przed biegiem zadba niesamowita, energetyczna Jagoda Rudnik z Salsation Poland! Co więcej, Jagoda i Jej Ekipa z Salsation Fitness z Knurowa wystąpią na naszej scenie także tuż po Biegu, przed dekoracją zawodników. Gwarantujemy: będzie ogień! 

 

Począwszy od pierwszej edycji Biegu Dwóch Szybów w 2014 roku, możemy liczyć na współpracę i pomoc dwóch ważnych instytucji: MORiS Chorzów i Park Śląski. Także w tym roku otrzymaliśmy wsparcie w wypożyczeniu niezbędnego do zorganizowania Biegu sprzętu, za co bardzo serdecznie dziękujemy!

 

W tym roku nasz Bieg wspomoże rekordowa liczba Wolontariuszy: spotkacie ich przede wszystkim na trasie, gdzie będą odpowiedzialni za jej zabezpieczenie i prawidłowe wskazywanie kierunku zawodnikom. Członkami naszej służby porządkowo-informacyjnej, poza harcerzami z Hufca Chorzów, są uczniowie kilku śląskich szkół: wspierającego nasz Bieg od jego pierwszej edycji II Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Ligonia w Chorzowie, XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. W. Pileckiego w Katowicach oraz ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Technikum Lotniczym w Katowicach.  Ponadto grono Wolontariuszy zasiliła połączona grupa Harcerzy z Hufca ZHP Siemianowice Śląskie oraz Członków Klubu Młodego Wolontariusza Merit działającego przy ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich. Dziękujemy!

 

SPONSORZY NAGRÓD:

Nagrody dla najlepszych zawodników VII Biegu Dwóch Szybów ufundowała chorzowska kwiaciarnia Kwiatowy Zakątek. 🌷 Znajdziecie ją przy chorzowskim Rynku, tuż obok budynku Urzędu Miasta. A poznacie po charakterystycznym muralu i kwietnych ozdobach, zdobiących wejście do kwiaciarni. Kto już tam był, na pewno wie, o jakie miejsce chodzi, a kto jeszcze nie miał okazji – musi koniecznie nadrobić! Kwiatowy Zakątek ufundował nagrody dla Najszybszego Zawodnika i Najszybszej Zawodniczki, a także Najszybszego Chorzowianina (lub Chorzowianki) na mecie VII Biegu Dwóch Szybów: otrzymają oni voucher do wykorzystania w kwiaciarni, o wartości 100 zł każdy. 

 

.

Po raz kolejny nasz Bieg wesprze firma KOMPLET – producent chleba ProBody. ProBody to idealny chleb dla osób aktywnych i świadomych żywieniowo, zawiera nasiona i cenne składniki odżywcze. Charakteryzuje się wysoką zawartością białka i błonnika pokarmowego, obniżoną zawartością węglowodanów oraz niskim indeksem glikemicznym. A przy tym wszystkim… jest bardzo smaczny! Każdy uczestnik Biegu będzie miał możliwość się o tym przekonać, bo znajdzie chleb ProBody w swoim pakiecie startowym. Pieczywo to wypiecze Piekarnia Cukiernia MAX z Piekar Śląskich, która chleb ProBody ma w stałej ofercie stacjonarnej oraz online. Dodatkowo, firma KOMPLET przekaże Zwycięzcy i Zwyciężczyni Biegu upominki sygnowane marką ProBody. Po więcej informacji o tym wyjątkowym pieczywie zapraszamy na stronę internetową.

 

Kolejnym sponsorem naszego Biegu jest Xtreme Fitness Chorzów. Każdy biegacz wie, jak ważny w przygotowaniach do zawodów i utrzymaniu formy jest odpowiedni trening siłowy. Dlatego cieszymy się, że we WSZYSTKICH pakietach startowych znajdą się 3-dniowe wejściówki do Xtreme Fitness Chorzów. Nasz Partner przekaże również karnety dla najszybszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych, a Trenerzy Klubu przeprowadzą profesjonalną rozgrzewkę. Xtreme Fitness Gym to dynamicznie rozwijająca się sieć siłowni i klubów fitness – w dniu zawodów będzie okazja, by dowiedzieć się o nich więcej! A na razie zapraszamy na stronę klubu.

 

Podczas VII Biegu Dwóch Szybów będzie z nami także – już po raz drugi – Huta Mocy – Odżywki&Suplementy diety. Każdy uczestnik Biegu otrzyma w swoim pakiecie startowym ulotkę z rabatem na zakupy w Hucie Mocy. Co więcej, nasz Partner przekaże nagrody dla najlepszej trójki zawodników w 7 kategoriach wiekowych – vouchery do wykorzystania w sklepie. Podczas Biegu będzie okazja, by dowiedzieć się o nim więcej. Na co dzień stoisko Huta Mocy – Odżywki&Suplementy diety mieści się w centrum handlowym Auchan Katowice przy DTŚ – gdzie serdecznie zapraszamy!

 

Warto być uczestnikiem VII Biegu Dwóch Szybów: prezent od św. Mikołaja dostaje się z 3-tygodniowym wyprzedzeniem! I to nie dzięki latającym reniferom, a latającemu tygrysowi – czyli Flying Tiger Copenhagen, który po raz kolejny został Partnerem naszych zawodów. To sklep inny niż wszystkie: znajdziecie tu akcesoria biurowe, pomysłowe zabawki, naczynia, słodycze, a nawet przedmioty, z których istnienia nie zdawaliście sobie sprawy! 😁 Kolorowe i zaskakujące, atrakcyjne nie tylko dla oka, ale i dla portfela. Międzynarodowa sieć sklepów z Danii Flying Tiger Copenhagen ma swoje sklepy także na Śląsku – zapraszamy do Flying Tiger Polska w Galerii Libero w Katowicach, który przekazał upominki do pakietów startowych uczestników Biegu.

 

Grono Partnerów Biegu i Sponsorów nagród dla najlepszych zawodników uzupełniła (nomen omen) Księgarnia Dopełniacz. Dzięki wsparciu naszego Partnera, najszybsi zawodnicy Biegu Dwóch Szybów otrzymają nagrody nie tylko dla ciała, ale i dla ducha – oraz umysłu: czyli oczywiście książki. Księgarnio-kawiarnia Dopełniacz to wyjątkowe miejsce w Chorzowie, gdzie można nie tylko zakupić najciekawsze pozycje śląskiej, polskiej i światowej literatury, ale też odpocząć przy kawie i ciastku, a nierzadko wziąć udział w organizowanych w Dopełniaczu interesujących spotkaniach.