Bieg Dwóch Szybów 2021

VII EDYCJA. 400 BIEGACZY. 2 MIASTA. 2 SZYBY. 1 BIEG!

Drodzy Biegacze – z Chorzowa, innych śląskich miast i wszystkich pozostałych zakątków świata:

Choć listopad bywa zimny, to wiemy już dobrze, że nie jest to koniec sezonu biegowego. Dla nas – i mamy nadzieję, że dla Was także – listopad to od lat Bieg Dwóch Szybów. Zrodzona siedem lat temu w głowach kilku chorzowskich biegaczy inicjatywa organizacji biegu pomiędzy szybami kopalnianymi już na stałe wpisała się w biegowe kalendarze. W ubiegłym roku Bieg Dwóch Szybów miał wrócić po rocznej przerwie, ale na drodze stanęła II fala pandemii koronawirusa – bieg musiał odbyć się w formule wirtualnej. Ta formuła również przyciągnęła niemało zawodników, jednak nie może się ona równać prawdziwej rywalizacji kilkuset biegaczy w tym samym czasie. Dlatego w tym roku jesteśmy bardzo zmotywowani, by spotkać się z Wami na międzyszybowej trasie i z przyjemnością zapraszamy Was na siódmą już edycję naszej flagowej imprezy.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
👉termin: 14 listopada br. (niedziela),
👉planowany start: godz. 11.00, jak zawsze spod chorzowskiego Szybu „Prezydent”,
👉meta: Szyb „Prezydent” w Chorzowie,
👉dystans: 15 km,
👉trasa: tradycyjnie, w części po nawierzchni asfaltowej, a w części – crossowej. Na razie trasa pozostaje niespodzianką, jej mapa zostanie opublikowana w połowie października;
👉limit pakietów startowych: 400,
👉opłata startowa: 45 zł dla osób, które opłacą start do dn. 20.10.2021 r., po tej dacie – 50 zł,
👉dla wszystkich uczestników, którzy ukończą Bieg w regulaminowym limicie czasu (140 minut): gwarantowany pamiątkowy medal! 🏅
👉biuro zawodów będzie czynne w dniu zawodów, w godzinach 08.30-10.30
👉zapisy na Bieg trwają do 10 listopada br. – rejestracja poprzez formularz dostępny TUTAJ.

REGULAMIN VII BIEGU DWÓCH SZYBÓW


Z dumą informujemy, że VII Bieg Dwóch Szybów został objęty Honorowym Patronatem Pana Andrzeja Kotali, Prezydenta Miasta Chorzów.


Wszystkie szczegóły dotyczące VII Biegu Dwóch Szybów są systematycznie zamieszczane na wydarzeniu Biegu na portalu Facebook. Zapraszamy do dołączania do wydarzenia, polecamy zaprosić do niego znajomych i śledzić nasze posty: szykujemy kilka konkursów i niespodzianek 😉

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres chsbdwruchu@gmail.com.

Medal dla wszystkich, którzy ukończą VII Bieg Dwóch Szybów:

   


PARTNERZY I SPONSORZY VII BIEGU DWÓCH SZYBÓW:

PARTNERZY:

Bieg Dwóch Szybów odbywa się we współpracy z Urzędem Miasta Chorzów, który wspiera nas organizacyjnie, a także w promocji imprezy. Ponadto, dzięki wsparciu Miasta, zwycięzcy organizowanych w ramach Biegu konkursów dodatkowych zostaną nagrodzeni upominkami z logo „Chorzów wprawia w ruch”!

 

Podczas VII Biegu Dwóch Szybów – jak przy każdej edycji tej imprezy od jej początków w 2014 roku – będą nas wspierać Harcerze z 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. gen. Stanisława Sosabowskiego z hufca Chorzów. Chorzowskich wodniaków spotkacie przede wszystkim na trasie VII Biegu Dwóch Szybów, gdyż spora część wolontariuszy ją zabezpieczających to właśnie członkowie tej Drużyny – dla nich służba, wyzwania i pomoc innym to codzienność. Wśród inicjatorów Biegu oraz w jego sztabie także znajdują się wywodzący się z chorzowskiej 50-tki instruktorzy harcerscy.

 

Żeby zawodnicy na trasie naszego Biegu byli bezpieczni i prawidłowo pokonali zaplanowany dystans, potrzebne jest (oczywiście poza odpowiednim oznakowaniem trasy), wsparcie naprawdę dużego grona wolontariuszy. Dlatego cieszymy się, że podczas tegorocznego Biegu Dwóch Szybów możemy liczyć na niezawodną harcerską pomoc, nie tylko z wspomnianej 50 Harcerskiej Drużyny Wodnej, ale także z innych drużyn harcerskich, które zrzesza Hufiec ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa

 

 

Żadna z edycji Biegu nie odbyłaby się, gdyby nie gościnność gospodarza obiektów b. kopalni „Prezydent” – restauracji Sztygarka. W odnowionych zabudowaniach pokopalnianych, mieści się obecnie także m.in. klub muzyczny, kawiarnia, Gruba Bluesa czy Chorzowski Teatr Ogrodowy. A wszystko obok szybu „Prezydent”, którym opiekuje się stowarzyszenie SZTYG.art. Jak co roku, kompleks Sztygarka ugości nas w swoich progach, gdzie po ukończonym biegu na Biegaczy będzie czekać ciepła herbata. Ponadto, Organizatorzy wraz z restauracją Sztygarka zapewniają zawodnikom ciepły, wegetariański posiłek.

 

Od 7 lat dokładamy wszelkich starań, by nasz Bieg – mimo że nie organizują go „zawodowcy”, tylko niewielkie stowarzyszenie – był jak najbardziej profesjonalny. Ale przede wszystkim, by był bezpieczny dla Biegaczy. Dlatego cieszymy się, że tegoroczną edycję Biegu Dwóch Szybów od strony medycznej zabezpieczą Ratownicy Medyczni z MiWi Med!  

Na trasie wspierać ich będą także ratownicy harcerscy na rowerach.