Bieg Dwóch Szybów 2018

V EDYCJA. 500 BIEGACZY. 4 LISTOPADA.
3 MIASTA. 2 SZYBY. 1 BIEG!

Drodzy Biegacze – z Chorzowa, innych śląskich miast i pozostałych zakątków świata:

Choć listopad bywa zimny, to wiemy już dobrze, że nie jest to koniec sezonu biegowego. Dla nas – i mamy nadzieję, że dla Was także – listopad to oczywiście Bieg Dwóch Szybów! Zrodzona cztery lata temu w głowach kilku chorzowskich biegaczy (wówczas nieco szalona) inicjatywa organizacji biegu pomiędzy szybami kopalnianymi już na stałe wpisała się w biegowe kalendarze. Co prawda szybów w zasięgu chorzowskiego „Prezydenta” jest ograniczony zasób, ale udało nam się opracować kolejną trasę międzyszybowego biegu. Dlatego z przyjemnością zapraszamy Was na piątą już edycję naszej flagowej imprezy. Wszystkie szczegóły dotyczące V Biegu Dwóch Szybów systematycznie zamieszczane są poniżej oraz na wydarzeniu Biegu na portalu Facebook.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE I ZAPISY:

  • termin: 4 listopada br. (niedziela),
  • planowany start: godz. 11.00, jak zawsze spod chorzowskiego Szybu „Prezydent”,
  • meta: Szyb „Prezydent” w Chorzowie, dekoracja zawodników ok. godz. 13.40
  • dystans: 15 km,
  • trasa: jak zawsze w części po nawierzchni asfaltowej, a w części – crossowej. Na chwilę obecną informacje o trasie pozostają niespodzianką, dokładna mapa trasy zostanie opublikowana na początku października;
  • charakter biegu: koleżeński,
  • limit pakietów startowych: 500 (!),
  • opłata startowa: 40 zł dla osób, które opłacą start do dn. 15.10.2018 r., 45 zł – dla osób, które opłacą start po 15.10.2018 r.,
  • biuro zawodów będzie czynne w dniu zawodów, w godzinach 08.30 – 10.30
  • dla wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg w regulaminowym limicie czasu (135 minut): gwarantowany pamiątkowy medal!

Z dumą informujemy, że V Bieg Dwóch Szybów został objęty Honorowym Patronatem Pana Andrzeja Kotali, Prezydenta Miasta Chorzów.

Zapisy na V Bieg Dwóch Szybów: aby się zarejestrować należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej: chronotex.pl.

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Biegu:

aby wziąć udział w Biegu, poza zarejestrowaniem się, należy w ciągu 2 dni roboczych od momentu rejestracji opłacić opłatę startową w wysokości 40 zł (do 15 października, lub 45 zł po tym terminie), na konto ChSBD: 34 1750 0012 0000 0000 2716 2207 (Raiffeisen Bank Polska S.A.);
limit zawodników wynosi 500 osób;
zapisy trwają maksymalnie do 28 października, chyba że wcześniej wyczerpie się limit pakietów startowych.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres chsbdwruchu@gmail.com.


KOSZULKI BIEGOWE:

Tak, jak w poprzednich latach, przygotowaliśmy dla zawodników Biegu Dwóch Szybów specjalnie dedykowane na tę okazję sportowe koszulki. Więcej informacji o tym, jak wygląda tegoroczny projekt oraz jak zamówić koszulki, znajduje się TUTAJ.


DO POBRANIA:

Regulamin_V Bieg Dwóch Szybów – Regulamin V Biegu Dwóch Szybów

 


PARTNERZY I SPONSORZY V BIEGU DWÓCH SZYBÓW:

PARTNERZY:

Bieg Dwóch Szybów odbywa się we współpracy z Urzędem Miasta Chorzów, który wspiera nas organizacyjnie, a także w promocji imprezy. Ponadto, dzięki wsparciu Miasta, zwycięzcy organizowanych w ramach Biegu konkursów dodatkowych zostaną nagrodzeni upominkami z logo „Chorzów wprawia w ruch”!

Tegoroczny Biegu Dwóch Szybów, tak jak wszystkie poprzednie edycje, współorganizuje z nami 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. gen. Stanisława Sosabowskiego z hufca Chorzów. Inicjatywa Biegu zrodziła się w harcerskich głowach wywodzących się z niej instruktorów, którzy od samego początku stanowią trzon sztabu tych zawodów. Chorzowskich wodniaków spotkacie też na trasie, gdyż znakomita część wolontariuszy ją zabezpieczających to właśnie członkowie „50tki”.

Żadna z edycji Biegu nie odbyłaby się, gdyby nie gościnność gospodarza obiektów b. kopalni „Prezydent” – restauracji Sztygarka. W odnowionych zabudowaniach pokopalnianych, mieści się obecnie także m.in. klub muzyczny, kawiarnia, Gruba Bluesa czy Chorzowski Teatr Ogrodowy. A wszystko obok szybu „Prezydent”, którym opiekuje się stowarzyszenie SZTYG.art. Jak co roku, dzięki uprzejmości Gospodarzy, na Biegaczy będzie czekać na mecie ciepła herbata. Ponadto, w tym roku Organizatorzy wraz z kompleksem Sztygarka zapewniają zawodnikom po Biegu ciepły, wegetariański posiłek!

Kolejnym partnerem V Biegu Dwóch Szybów jest Sala Tysiąca Zabaw Piastuś, która zapewni pod Szybem Prezydent moc atrakcji dla najmłodszych. W czasie trwania biegu zorganizowana zostanie strefa zabawy, w której dzieci Biegaczy będą mogły bezpiecznie i radośnie się bawiąc kibicować rodzicom uczestniczącym w zawodach. Oczywiście bez dodatkowych opłat! Nie zabraknie Myszki Mickey, malowania twarzy i zabaw sportowych. Prosimy Biegaczy o zgłoszenie w formularzu chęci skorzystania z tej możliwości.

SPONSORZY:

Podczas V Biegu Dwóch Szybów będzie z nami znane wielu śląskim Biegaczom Balans Studio Masażu. Od niedawna można skorzystać z Ich usług także w Chorzowie, do czego zachęcać będą wszystkich Zawodników Biegu specjalne zniżki na zabiegi, które znajdą się w pakietach startowych. Ponadto, dla najszybszej Biegaczki i najszybszego Biegacza Studio Balans ufundowało vouchery: na masaż sportowy godzinny i na masaż leczniczy pleców.  Po więcej informacji o chorzowskim Studiu zapraszamy na: http://balans.katowice.pl/chorzow/

Kolejnym Sponsorem nagród w V Biegu Dwóch Szybów jest sklep Decathlon Katowice, w którym każdy sportowiec znajdzie coś dla siebie. Dzięki wsparciu naszego Partnera, trzy Biegaczki oraz trzej Biegacze, którzy najszybciej pokonają trasę Biegu, otrzymają bony na zakupy w Decathlon Katowice w wysokości: I miejsce – 100 zł, II miejsce – 70 zł, III miejsce – 50 zł!

Nagrody dla najlepszych zawodników Biegu – vouchery na zakupy oraz nagrody rzeczowe – tradycyjnie ufundował URODZENI BIEGACZE – Specjalistyczny Sklep Sportowy. Wszystkich poszukujących fachowych porad prawdziwych Pasjonatów i profesjonalnego sprzętu sportowego, zapraszamy do odwiedzenia Ich sklepu. Ponadto każdy uczestnik Biegu Dwóch Szybów w swoim pakiecie startowym otrzyma od naszego Partnera bon zniżkowy !

O rozgrzanie mięśni przed startem Biegu zadbają profesjonaliści: trenerzy Xtreme Fitness Chorzów! Nasz Partner wzbogacił również pulę nagród dla najszybszych zawodników o pakiet karnetów i wejściówek do klubu oraz treningów personalnych. A spośród wszystkich uczestników rozlosujemy 15 voucherów o wartości 50 zł na opłatę administracyjną. Xtreme Fitness Gyms to dynamicznie rozwijająca się sieć siłowni i klubów fitness. W dniu Biegu będzie okazja, by dowiedzieć się więcej, tymczasem zapraszamy na: https://xtremefitness.pl/chorzow/