Bieg Dwóch Szybów 2018

V BIEG DWÓCH SZYBÓW ZA NAMI!

Jubileuszowa edycja naszej flagowej imprezy biegowej przeszła w dn. 4 listopada 2018 r. do historii. Ten Bieg Dwóch Szybów był rekordowy pod względem zarówno liczby Biegaczy, których dobiegło do mety 348, liczby wolontariuszy, jak i… przejazdów trasy przez organizatorów. Zawodnicy pokonali dystans 15 km, tradycyjnie po terenach poprzemysłowych, w tym hałdzie wokół Szybu Nowy Wirek. Trasa wiodła też ścieżkami na Górze Hugona oraz przez ścisłe centrum Chorzowa.

Tegoroczne międzyszybowe zmagania wygrał Pan Jarosław Grabowski, meldując się na mecie z czasem 0:56:21,01. Na podium stanęli również Pan Dawid Gałuszka i Pan Karol Ryszka. Najszybszą Zawodniczką w V Biegu Dwóch Szybów okazała się być Pani Agnieszka Kobierska, która wbiegła na metę w rewelacyjnym czasie 1:04:05,97. Kolejne lokaty wśród Pań zajęły Pani Katarzyna Bzdyk i Pani Joanna Griman. Wyniki Biegu znajdują się już na stronie firmy Chronotex: http://chronotex.pl/wyniki/

Gratulujemy wszystkim Zawodnikom, nie tylko tym najszybszym, ale każdemu, kto pokonał tę niełatwą trasę! I dziękujemy Biegaczom za entuzjazm, radosną atmosferę i wszystkie przybite pod Szybem Nowy Wirek piątki, które zachowamy na pamiątkę piątej edycji Biegu! 🖐️

Podziękowania kierujemy także do Partnerów, Sponsorów i Wolontariuszy, bez których Bieg by się nie odbył: 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. gen. Stanisława Sosabowskiego, Miasto Chorzów, wraz z niezastąpionym Wydziałem Ruchu Drogowego Chorzowskiej Policji i Miejskim Zarządem Ulic i Mostów, Sztygarka, Sala Tysiąca Zabaw Piastuś, Park Śląski, MORiS Chorzów, URODZENI BIEGACZE – Specjalistyczny Sklep Sportowy, Balans Studio Masażu II, firmie KOMPLET – Producentowi chleba ProBody, Piekarni-Cukierni JAROMIN, Decathlon Katowice, Xtreme Fitness Chorzów, Laserhouse, Huta Mocy – Odżywki&Suplementy diety, II LO im. Juliusza Ligonia w Chorzowie, 7 DW „Cichociemni”, SilesianWolo, UKS Karlik Chorzów, Fundacja Park Śląski, FotoPorebski.pl, Ostrowski Fotografia, naszego Konferansjera – Widzę to tak., naszych Ratowników, Pilota i najlepszej ekipie na punkcie odżywczym, jaką mogliśmy mieć!

Dziękujemy, że jesteście z nami #wruchu 💙


FOTORELACJE Z BIEGU:

Fotorelacja Krzysztofa Porębskiego (FotoPorebski.pl): tutaj

Fotorelacja Roberta Ostrowskiego (Ostrowski Fotografia): tutaj

Fotorelacja Przemka Szypera: tutaj

MEDIA O BIEGU:

Videorelacja Chorzowianin.pl: tutaj

Videorelacja ComTV.pl: tutaj


V EDYCJA. 500 BIEGACZY. 4 LISTOPADA.
3 MIASTA. 2 SZYBY. 1 BIEG!

Drodzy Biegacze – z Chorzowa, innych śląskich miast i pozostałych zakątków świata:

Choć listopad bywa zimny, to wiemy już dobrze, że nie jest to koniec sezonu biegowego. Dla nas – i mamy nadzieję, że dla Was także – listopad to oczywiście Bieg Dwóch Szybów! Zrodzona cztery lata temu w głowach kilku chorzowskich biegaczy (wówczas nieco szalona) inicjatywa organizacji biegu pomiędzy szybami kopalnianymi już na stałe wpisała się w biegowe kalendarze. Co prawda szybów w zasięgu chorzowskiego „Prezydenta” jest ograniczony zasób, ale udało nam się opracować kolejną trasę międzyszybowego biegu. Dlatego z przyjemnością zapraszamy Was na piątą już edycję naszej flagowej imprezy. Wszystkie szczegóły dotyczące V Biegu Dwóch Szybów systematycznie zamieszczane są poniżej oraz na wydarzeniu Biegu na portalu Facebook.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE I ZAPISY:

  • termin: 4 listopada br. (niedziela),
  • planowany start: godz. 11.00, jak zawsze spod chorzowskiego Szybu „Prezydent”,
  • meta: Szyb „Prezydent” w Chorzowie, dekoracja zawodników ok. godz. 13.45
  • dystans: 15 km,
  • trasa: Szyb Prezydent w Chorzowie – centrum Chorzowa – centrum Świętochłowic – Chorzów Batory – lasy na Górze Hugona – Szyb Nowy Wirek w Rudzie Śląskiej – centrum Świętochłowic – centrum Chorzowa – Szyb Prezydent. Trasa jak co roku prowadzi w części po nawierzchni asfaltowej, a w części – crossowej. Dokładna mapa trasy jest do pobrania poniżej;
  • charakter biegu: koleżeński,
  • limit pakietów startowych: 500 (!),
  • opłata startowa: 40 zł dla osób, które opłacą start do dn. 15.10.2018 r., 45 zł – dla osób, które opłacą start po 15.10.2018 r.,
  • biuro zawodów będzie czynne w dniu zawodów (niedziela, 4.11), w godzinach 08.30 – 10.30 oraz w dniu poprzedzającym zawody (sobota, 3.11) w godz. 12.00– 14.00.
  • dla wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg w regulaminowym limicie czasu (135 minut): gwarantowany pamiątkowy medal!

Z dumą informujemy, że V Bieg Dwóch Szybów został objęty Honorowym Patronatem Pana Andrzeja Kotali, Prezydenta Miasta Chorzów.

Zapisy na V Bieg Dwóch Szybów: są zamknięte. Osoby, które chcą wziąć udział w Biegu, są na liście na stronie chronotex.pl a nie opłaciły swojego startu (opłata 45 zł), prosimy o opłacenie jej w dniu Biegu w Biurze Zawodów (prosimy o przychodzenie w miarę możliwości przed godz. 10.00).

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres chsbdwruchu@gmail.com.


DO POBRANIA:

Regulamin_V Bieg Dwóch Szybów – Regulamin V Biegu Dwóch Szybów

Mapa trasy V Biegu Dwóch Szybów – w następujących formatach:
☑️png do pobrania: https://we.tl/t-D9GRde3ZGq
☑️gpx do pobrania: https://we.tl/t-a6n8OKfWkN
☑️gpx na MapMyRun – do obejrzenia, powiększania, z rozpisanym podziałem na poszczególne kilometry (schematyczna):

https://www.mapmyrun.com/routes/view/2301872389

Cała trasa Biegu będzie oznakowana oraz zabezpieczona przez funkcjonariuszy Wydziałów Ruchu Drogowego chorzowskiej i świętochłowickiej Policji, Straży Miejskiej i służby porządkowe organizatora (wolontariuszy). Na trasie Biegu znajduje się kilka przeszkód,  przy których trzeba biec ostrożnie (powalone drzewa, ostre zbiegi / podbiegi, wąskie ścieżki, gdzie trzeba biec pojedzynczo), a także przejście podziemne przy ul. Tunelowej w Świętochłowicach (za punktem odżywczym), gdzie trzeba będzie zbiec i wbiec po kilkunastu schodach. Prosimy o uważne i ostrożne pokonywanie trasy, aby uniknąć kontuzji!


PARTNERZY I SPONSORZY V BIEGU DWÓCH SZYBÓW:

PARTNERZY:

Bieg Dwóch Szybów odbywa się we współpracy z Urzędem Miasta Chorzów, który wspiera nas organizacyjnie, a także w promocji imprezy. Ponadto, dzięki wsparciu Miasta, zwycięzcy organizowanych w ramach Biegu konkursów dodatkowych zostaną nagrodzeni upominkami z logo „Chorzów wprawia w ruch”!

Tegoroczny Biegu Dwóch Szybów, tak jak wszystkie poprzednie edycje, współorganizuje z nami 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. gen. Stanisława Sosabowskiego z hufca Chorzów. Inicjatywa Biegu zrodziła się w harcerskich głowach wywodzących się z niej instruktorów, którzy od samego początku stanowią trzon sztabu tych zawodów. Chorzowskich wodniaków spotkacie też na trasie, gdyż znakomita część wolontariuszy ją zabezpieczających to właśnie członkowie „50tki”.

Żadna z edycji Biegu nie odbyłaby się, gdyby nie gościnność gospodarza obiektów b. kopalni „Prezydent” – restauracji Sztygarka. W odnowionych zabudowaniach pokopalnianych, mieści się obecnie także m.in. klub muzyczny, kawiarnia, Gruba Bluesa czy Chorzowski Teatr Ogrodowy. A wszystko obok szybu „Prezydent”, którym opiekuje się stowarzyszenie SZTYG.art. Jak co roku, dzięki uprzejmości Gospodarzy, na Biegaczy będzie czekać na mecie ciepła herbata. Ponadto, w tym roku Organizatorzy wraz z kompleksem Sztygarka zapewniają zawodnikom po Biegu ciepły, wegetariański posiłek!

Kolejnym partnerem V Biegu Dwóch Szybów jest Sala Tysiąca Zabaw Piastuś, która zapewni pod Szybem Prezydent moc atrakcji dla najmłodszych. W czasie trwania biegu zorganizowana zostanie strefa zabawy, w której dzieci Biegaczy będą mogły bezpiecznie i radośnie się bawiąc kibicować rodzicom uczestniczącym w zawodach. Oczywiście bez dodatkowych opłat! Nie zabraknie Myszki Mickey, malowania twarzy i zabaw sportowych. Prosimy Biegaczy o zgłoszenie w formularzu chęci skorzystania z tej możliwości.

Od pierwszej edycji Biegu zawsze możemy liczyć na wsparcie naszych instytucjonalnych Partnerów, którymi są MORiS Chorzów i Park Śląski. Także w tym roku pomagają nam w organizacji Biegu poprzez wypożyczenie niezbędnego do zorganizowania Biegu sprzętu, za co bardzo serdecznie dziękujemy!

SPONSORZY:

Podczas V Biegu Dwóch Szybów będzie z nami znane wielu śląskim Biegaczom Balans Studio Masażu. Od niedawna można skorzystać z Ich usług także w Chorzowie, do czego zachęcać będą wszystkich Zawodników Biegu specjalne zniżki na zabiegi, które znajdą się w pakietach startowych. Ponadto, dla najszybszej Biegaczki i najszybszego Biegacza Studio Balans ufundowało vouchery: na masaż sportowy godzinny i na masaż leczniczy pleców.  Po więcej informacji o chorzowskim Studiu zapraszamy na: http://balans.katowice.pl/chorzow/

Kolejnym Sponsorem nagród w V Biegu Dwóch Szybów jest sklep Decathlon Katowice, w którym każdy sportowiec znajdzie coś dla siebie. Dzięki wsparciu naszego Partnera, trzy Biegaczki oraz trzej Biegacze, którzy najszybciej pokonają trasę Biegu, otrzymają bony na zakupy w Decathlon Katowice w wysokości: I miejsce – 100 zł, II miejsce – 70 zł, III miejsce – 50 zł!

Nagrody dla najlepszych zawodników Biegu – vouchery na zakupy oraz nagrody rzeczowe – tradycyjnie ufundował URODZENI BIEGACZE – Specjalistyczny Sklep Sportowy. Wszystkich poszukujących fachowych porad prawdziwych Pasjonatów i profesjonalnego sprzętu sportowego, zapraszamy do odwiedzenia Ich sklepu. Ponadto każdy uczestnik Biegu Dwóch Szybów w swoim pakiecie startowym otrzyma od naszego Partnera bon zniżkowy!

O rozgrzanie mięśni przed startem Biegu zadbają profesjonaliści: trenerzy Xtreme Fitness Chorzów! Nasz Partner wzbogacił również pulę nagród dla najszybszych zawodników o pakiet karnetów i wejściówek do klubu oraz treningów personalnych. A spośród wszystkich uczestników rozlosujemy 15 voucherów o wartości 50 zł na opłatę administracyjną. Xtreme Fitness Gyms to dynamicznie rozwijająca się sieć siłowni i klubów fitness. W dniu Biegu będzie okazja, by dowiedzieć się więcej, tymczasem zapraszamy na: https://xtremefitness.pl/chorzow/

Kto biegał już w naszych Biegach, na pewno zna chleb ProBody oraz chleb Prakłosy, czyli pieczywo dla aktywnych. Ci, którzy jeszcze ich nie próbowali, będą mieli okazję podczas V Biegu Dwóch Szybów! Dzięki wsparciu Biegu przez ich Producenta – firmę Komplet oraz Piekarnię Cukiernię Jaromin, każdy zawodnik otrzyma w pakiecie startowym voucher na chleb 3 Prakłosy lub chleb Książęcy, do zrealizowania w Piekarni JAROMIN w Siemianowicach Śl. i Katowicach, w dn. 5-9.11.2018. Ponadto dla Zwycięzcy V edycji Biegu, nasz Sponsor przygotował wspaniałą nagrodę rzeczową! W dniu zawodów będzie można dowiedzieć się więcej o tych wyjątkowych chlebach. Zapraszamy też na stronę internetową.

Do grona Partnerów Biegu w tym roku dołączył Laserhouse! To miejsce do gry w laserowego paintballa – formy rozrywki, w której uczestnicy współzawodniczą ze sobą wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki. Wszystko odbywa się w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach. Każdy uczestnik V Biegu Dwóch Szybów otrzyma kupon rabatowy, upoważniający do 30% zniżki na zabawę w Laserowy Paintball w jednym z ośrodków Laserhouse. Jeden kupon upoważnia do zniżki dla 1 osoby na dowolną liczbę gier rozegranych podczas jednej wizyty. Ponadto w puli nagród dla najszybszych zawodników mamy zaproszenia do Laserhouse! Po więcej informacji zapraszamy na www.laserhouse.pl.

Do grona Sponsorów nagród Biegu Dwóch Szybów dołączyła w tym roku Huta Mocy – Odżywki&Suplementy diety! To profesjonalny sklep z suplementami diety, w którym sportowcy mogą uzupełnić źródła swojej mocy. A najszybsi zawodnicy (pierwsze trzy miejsca) we wszystkich siedmiu kategoriach wiekowych otrzymają od nich nagrody! Hutę Mocy znajdziecie:
👊 w Chorzowie, przy ul. Dąbrowskiego 70 – www.facebook.com/hutamocy/
👊 w Katowicach, w pasażu Auchan – www.facebook.com/HutaMocyTeam/