Już jutro wystartuje VII Bieg Dwóch Szybów!

Trasa jest rozstawiana, pakiety pakowane, ostatnie szlify przed Biegiem. Prognozy na jutro różnią się między sobą, ale w żadnej nie odnotowaliśmy deszczu. Wierzymy, że sprawdzi się ta najbardziej optymistyczna: słonecznie i 7 stopni.

Przypominamy raz jeszcze, że Biuro Zawodów będzie czynne w dniu zawodów (niedziela, 14.11), w godz. 08.30 – 10.30.
 
Należy zgłosić się do niego w celu:

weryfikacji obecności i odebrania pakietu startowego, w tym numeru startowego i zwrotnego chipu do pomiaru czasu (osoby zarejestrowane, z uiszczoną opłatą startową), należy przy tym wylegitymować się dowodem tożsamości. Osoby niepełnoletnie muszą mieć ze sobą oświadczenie rodzica (załącznik do regulaminu Biegu);

uiszczenia opłaty startowej w wysokości 50 zł, jeśli jest się zarejestrowanym na liście i nie opłaciło się jej przelewem;

uzupełnienia danych, jeśli nie podało się wszystkich danych przy rejestracji (dotyczy w szczególności osób, które zgłaszały się inną drogą niż przez formularz zgłoszeniowy, np. przy przepisywaniu pakietu).

W miarę możliwości bardzo prosimy o przychodzenie do Biura przed godziną 10.00, żeby nie tworzyły się kolejki – bardzo byśmy nie chcieli opóźniać startu biegu, a mamy ograniczoną liczbę osób w Biurze Zawodów.

W pobliżu startu znajdują się parkingi: parking restauracji Sztygarka (wjazd od ul. Piotra Skargi) oraz inne parkingi, zaznaczone na załączonej mapce. Zachęcamy do przyjeżdżania na Bieg komunikacją publiczną – w pobliżu znajduje się przystanek autobusowy „Chorzów Stary Szyb Prezydent”.

W pobliżu Biura Zawodów będzie również depozyt, toalety typu ToiToi, umywalki oraz namiot, w którym będzie możliwość przebrania się. Nie zapewniamy natrysków.

Przed samym biegiem odbędzie się grupowe zdjęcie zawodników pod Szybem i wspólna rozgrzewka, na którą wszystkich zapraszamy. Poprowadzą ją: Jagoda Rudnik z Salsation Fitness i Trenerka z Xtreme Fitness Chorzów.

Przypominamy, że dystans biegu to ok. 15 km, trasa jest nieatestowana. Trasa częściowo prowadzi przez drogi asfaltowe lub brukowane, a częściowo po nawierzchni przełajowej (miejscami piasek, kamienie, nasyp dawnej kolei wąskotorowej). Na trasie znajdują się podbiegi i zbiegi oraz wąskie ścieżki, gdzie należy biec pojedynczo. Całość trasy będzie zabezpieczona przez wolontariuszy i funkcjonariuszy Policji.

Limit czasu na przebiegnięcie trasy wynosi 140 minut. Z pewnością będzie to wystarczająca ilość czasu na pokonanie tego dystansu; po tym czasie zawodnicy pozostający na trasie biegu, przebywają już na niej na własną odpowiedzialność. Na wszystkich uczestników, którzy dobiegną na metę w regulaminowym czasie, będą czekać pamiątkowe medale z wizerunkiem szybu „Richter”!

Ok. godz. 13:40 ogłosimy wyniki VII Biegu Dwóch Szybów, po czym odbędzie się dekoracja zawodników: w kategorii OPEN: najszybsze Kobiety i najszybsi Mężczyźni oraz w 7 kategoriach wiekowych wskazanych w regulaminie.


_____________________________

Ze względu na trwający stan pandemii, obowiązują nas ograniczenia i zalecenia, zapobiegające rozprzestrzenianiu się zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2. Konsultowaliśmy zaplanowane w regulaminie procedury w tym zakresie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Chorzowie, która je zaaprobowała.
 
-> Zgodnie z regulaminem (o czym będziemy przypominać przed startem), wszyscy zawodnicy są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa w strefie start / meta, w szczególności gdy nie jest możliwe zachowanie dystansu 1,5 m od innych osób (oczywiście podczas samego biegu nie ma obowiązku noszenia maseczek). W biurze zawodów będą dostępne maseczki, będzie je mieć na sobie także sztab Biegu. Zapewniamy również płyny do dezynfekcji w dozownikach, umywalkę dwustanowiskową do mycia rąk, a wolontariusze na punkcie odżywczym będą mieli na sobie jednorazowe rękawiczki.
 
-> Nie będziemy organizować startu falowego – ze względu na konieczność zamknięcia i otwarcia dróg dla ruchu drogowego w określonych godzinach ustalonych z Komendą Miejską Policji w Chorzowie. Natomiast do wyniku będzie liczony czas netto, a wielkość strefy start / meta pozwala na zachowanie w oczekiwaniu na start dystansu społecznego, więc nie trzeba będzie czekać na niego w tłumie.
 
-> Przypominamy, że w Biegu mogą wziąć udział tylko osoby, które w dniu zawodów nie mają objawów infekcji. Jeśli ktoś z Was zapisał się na Bieg, a w niedzielę nie będzie się czuł dobrze lub będzie objęty kwarantanną lub izolacją, prosimy o kontakt indywidualny – w takich przypadkach dopuszczamy możliwość startu „wirtualnego”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.