IX Bieg Dwóch Szybów za nami!

Kolejna edycja naszej flagowej imprezy biegowej przeszła do historii. Tym razem, po ubiegłorocznej, wyjątkowo słonecznej edycji, trafiła nam się wyjątkowo mokra i deszczowa. Ale to nie pogoda atmosferyczna była wczoraj najważniejsza, a pogoda ducha Międzyszybowych Biegaczy. W niełatwych warunkach pokonali dystans ok. 15 km spod chorzowskiego Szybu Prezydent, przez Park Śląski do Katowic, aż pod Szyb Wschodni II dawnej KWK Kleofas – i z powrotem. Trasa wiodła ulicami, chodnikami, alejkami parkowymi, ale też trawiastymi, a czasem błotnisto-kamienistymi ścieżkami, dostarczając różnorodnych wrażeń i bardzo śląskich krajobrazów: zawodnicy mijali m.in. zabudowania dawnej Huty Baildon, zabytkowe osiedla na katowickim Dębie, ale też Śląski Ogród Zoologiczny i Stadion Śląski. Poniżej kilka liczb w ramach podsumowania:

  • w zawodach wystartowało 258 biegaczy, w tym 75 kobiet i 183 mężczyzn;
  • nagrodziliśmy 28 najszybszych zawodników i 4 osoby wyróżnione w naszych konkursach oraz najliczniejszą drużynę – którą okazał się być w tym roku AugusTeam;
  • zwycięzca tegorocznego Biegu – Pan Andrzej Nowak, pokonał trasę w ekspresowym tempie i dotarł do mety z wynikiem 00:53:44.90 i prawie 3-minutową przewagą nad kolejnymi zawodnikami! O drugie miejsce rywalizacja trwała do ostatnich sekund, ostatecznie o 2 sekundy wygrał ją Pan Paweł Mularczyk, przed Panem Łukaszem Walterem;
  • wśród kobiet zwyciężyła Pani Aleksandra Tuleja, która ukończyła Bieg w czasie 01:03:00,6. Nieco ponad pół minuty później na mecie zameldowała się druga zawodniczka – Pani Urszula Szewczyk, a podium w kat. OPEN K uzupełniła Pani Wiktoria Redzimska (podobnie jak rok temu).

Pełne wyniki Biegu znajdują się na stronie: https://zapisy.mktime.pl/ix-bieg-dwoch-szybow-cc9819… Gratulujemy wszystkim Zawodnikom, nie tylko tym najszybszym, ale każdemu, kto pokonał tradycyjnie niełatwą trasę naszego Biegu, z dużą różnicą wzniesień (tym razem na trasie był podbieg na sam szczyt Góry Redena!) i wymagającą nawierzchnią. Pozytywna energia Zawodników przepędziła finalnie nawet ulewny deszcz, który przestał padać akurat na koniec zawodów. Dziękujemy Uczestnikom za okazane po raz kolejny zaufanie! Staramy się, by nasza impreza – mimo, że organizuje ją niezawodowo skromne Stowarzyszenie, a nie profesjonalna firma – była dobrze zorganizowana i pozytywne komentarze po zawodach bardzo nas cieszą. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócili do domu zadowoleni!

Ogromne podziękowania kierujemy do dzielnych Wolontariuszy, bez których nie udałoby się tego Biegu bezpiecznie zorganizować: Harcerzom z Hufiec ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa, w tym 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. gen. Stanisława Sosabowskiego i Harcerski Klub Ratowniczy „Remedium” oraz Uczniom klas mundurowych z II LO w Chorzowie, XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr Henryka Sucharskiego w Katowicach, Technikum Lotnicze ZDZ w Katowicach, XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach i wolontariackim Wolnym Strzelcom.

Dziękujemy za nieocenione wsparcie Wszystkim Partnerom Biegu, którzy pomogli nam w organizacji wydarzenia, wzbogacili pakiety startowe oraz przekazali wspaniałe nagrody rzeczowe dla zawodników! A są nimi:

Dziękujemy także Patronowi Medialnym Biegu Chorzowianin i przedstawicielom pozostałych obecnych z nami mediów za relacje: Radio Piekary, W KATOWICACH.eu, Dziennik Zachodni, mojChorzow.pl oraz obecnym z nami zawsze Fotoreporterom: FotoPorebski i Ostrowski Fotografia, a także wspierającym ich z aparatem Arturowi Kurzei, których fotorelacje będziemy sukcesywnie publikować na naszej stronie na Facebooku. W imieniu Podopiecznych Fundacja S.O.S dla Zwierząt dziękujemy także za przekazaną karmę, koce i ręczniki i deklarujemy, że do tygodnia trafią do potrzebujących Czworonogów.

A na koniec – podziękowania dla całego Sztabu Biegu Dwóch Szybów, w tym: Konferansjera, Pilota, Ratowników na rowerach, Koordynatorów poszczególnych elementów organizacji Biegu, Kibiców, którzy wspierali i fotografowali zawodników na trasie oraz Wszystkich, którzy dołożyli do tego Biegu swoją cegiełkę!

Zapraszamy już teraz na przyszłoroczną, jubileuszową X edycję Biegu Dwóch Szybów (i ostatnią w tej formule!), inne organizowane przez nas imprezy, a także do biegania z nami.

Dziękujemy, że jesteście z nami #wruchu!

fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.