Bieg Dwóch Szybów 2020

VI Bieg Dwóch Szybów za nami

VI Biegu Dwóch Szybów, który w tym roku – z konieczności – odbywał się w formule wirtualnej, przeszedł do historii. Medale z wizerunkiem szybu „Prezydent” zostały już wręczone / wysłane i zdobią kolekcje Międzyszybowych Biegaczy, również nagrody zostały przekazane najlepszym Zawodnikom. Oczywiście wolelibyśmy zorganizować nasz Bieg w „normalnej” formule i wręczyć je – jak zawsze – na mecie pod Szybem Prezydent. Cieszymy się jednak, że mimo sytuacji związanej z pandemią, na naszą propozycję spędzenia listopada #wruchu, między kopalnianymi szybami, odpowiedziało 60 Biegaczek i Biegaczy. Dziękujemy Wam za udział w Biegu, zaufanie i zaangażowanie, za wszystkie miłe słowa i zdjęcia z trasy wysłane na naszego maila. To dla nas najlepsza nagroda za wysiłek włożony w organizację zawodów i motywacja do działania. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się wszyscy pod Szybem Prezydent podczas VII edycji Biegu!

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację VI Biegu Dwóch Szybów: Miasto Chorzów (które przekazało nagrody rzeczowe dla najlepszych Biegaczy), FotoPorebski (strona Fotografa, który w tym roku przygotował szybowe inspiracje), Kat – silesian yogini (strona Instruktorki jogi, która przeprowadzi lekcje jogi dla najlepszych zawodników), Nakaz gry w piłkę (strona Trenerki, która przeprowadzi treningi dla zwycięzców Biegu Dwóch Szybów-Junior), a także tym, którzy nam pomogli, a nie mają fanpage’y na Facebooku 😉

Na koniec, w ramach podsumowania – kilka zaktualizowanych statystyk:
👉 uczestnicy VI Biegu Dwóch Szybów minęli na swoich trasach łącznie aż 74 różne wieże szybowe,
👉 najczęściej wybieranym szybem był oczywiście chorzowski Szyb Prezydent, który znalazł się na trasach 26 zawodników,
👉 trasy Biegaczy przebiegały przez 15 różnych miejscowości, zlokalizowanych w czterech województwach – śląskim, małopolskim, dolnośląskim i lubelskim.

Jesteśmy więc pewni, że choć był to bieg wirtualny, dzięki Wam naprawdę był niebanalny!

_______________________________________________________________________________________________

Drodzy Biegacze – z Chorzowa, innych śląskich miast i pozostałych zakątków świata, mamy dla Was ważną informację:

wraca Bieg Dwóch Szybów!

Po rocznej przerwie wracamy do naszej flagowej imprezy biegowej, której inicjatywa zrodziła się w 2014 roku w głowach kilkorga chorzowskich biegaczy. W tym roku odbędzie się już VI edycja Biegu Dwóch Szybów – tym razem, z powodu pandemii koronawirusa i związanych z nią ograniczeń, w formule wirtualnej. Nie oznacza to jednak, że nie będzie rywalizacji i naszego ulubionego industrialnego klimatu.

Jesień od kilku lat kojarzy nam się z międzyszybowymi trasami biegowymi. Wiemy, że nie tylko nam i mamy nadzieję, że w tym roku dołączą do tego grona kolejne osoby – dlatego zapraszamy serdecznie do pobiegnięcia jedną z nich. Tym razem wybór trasy pozostawiamy Wam, warunki są dwa: dystans musi liczyć 15 km i aby był to tytułowy Bieg Dwóch Szybów, na trasie Waszego biegu muszą znajdować się minimum 2 wieże szybowe. Które? To już zależy od Was! Choć jest ich coraz mniej, to nadal całkiem sporo w naszym śląskim (i nie tylko) krajobrazie, a wiele z nich naprawdę zachwyca swoją industrialną urodą. Jak zawsze jedną z nich uwiecznimy na pamiątkowym, niewirtualnym medalu, który otrzyma każdy zawodnik po ukończeniu naszego Biegu.

BIEG DWÓCH SZYBÓW-JUNIOR:
W tym roku do pobiegnięcia z nami zapraszamy także dzieci – jest dla nich przewidziany krótszy dystans 1 km, za którego przebiegnięcie również przewidujemy medale. 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE I ZAPISY:

 • formuła zawodów: wirtualna,
 • termin: 1-30 listopada br. (pobiec można do końca listopada, ale tylko wyniki zarejestrowane do dn. 11 listopada będą klasyfikowane do nagród),
 • dystans: 15 km (1 km w przypadku Biegu Dwóch Szybów Junior dla osób < 16. roku życia)
 • trasa: dowolnie wybrana trasa o dystansie co najmniej 15 km, przy której (w odległości maks. 100 m od trasy) znajdują się minimum 2 kopalniane wieże szybowe (w przypadku trudności ze znalezieniem / wyborem wież szybowych, polecamy album z „szybowymi inspiracjami” na naszym fanpage’u na Facebooku); w przypadku Biegu Dwóch Szybów-Junior: dowolna trasa w pobliżu jednej z kopalnianych wież szybowych, o długości 1 km,
 • charakter biegu: koleżeński,
 • limit uczestników: 500,
 • opłata startowa: 30 zł,
 • dla wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg według regulaminowych zasad i prześlą do nas swój wynik, gwarantowany pamiątkowy medal z wizerunkiem Szybu Prezydent,
 • ZAPISY NA VI BIEG DWÓCH SZYBÓW: trwają do dn. 30 listopada br. do godz. 23:59. Rejestracja za pomocą poniższych formularzy:
  BIEG GŁÓWNY (15 km) – pełnoletni 
  BIEG GŁÓWNY (15 km) – niepełnoletni (16 lat-17 lat)
  BIEG DWÓCH SZYBÓW JUNIOR (1 km) – dzieci w wieku 4 lata-15 lat
 • Po zapisaniu się za pomocą jednego z powyższych formularzy, należy przelać opłatę startową w wysokości 30 zł na konto ChSBD: 34 1750 0012 0000 0000 2716 2207 (BNP Paribas Bank Polska S.A.) – w ciągu 2 dni roboczych.
 • Regulamin Biegu dostępny jest TUTAJ.
 • Lista startowa znajduje się tutaj.
 • Wszystkim Uczestnikom VI Biegu Dwóch Szybów przysługuje 10% zniżki na opłatę startową w kolejnych naszych zawodach!

Wszystkie szczegóły dotyczące VI Biegu Dwóch Szybów – edycji wirtualnej systematycznie zamieszczane są również na wydarzeniu Biegu na portalu Facebook. 

Plakat promujący Bieg:

Medal z wizerunkiem Szybu Prezydent w Chorzowie, którzy otrzymają uczestnicy Biegu Dwóch Szybów po jego ukończeniu (medal zostanie wysłany pocztą):

Projekt medalu:

Infografika z najważniejszymi zasadami naszego wirtualnego współzawodnictwa:

Aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami, niespodziankami oraz brać udział w konkursach, warto dołączyć do wydarzenia Biegu na FB.

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać jesienne dni, do startu w VIBDS i bycia #wruchu!