VIII Bieg Dwóch Szybów za nami!

Tak słonecznej edycji nie było od 5 lat! Po raz drugi w historii naszych zawodów był to w zasadzie Bieg Trzech Szybów, bowiem na trasie zawodnicy mijali nie tylko odzwierciedloną na medalach wieżę szybu „Ewa”, ale też jej sąsiadkę – zabytkową wieżę szybu „Krystyna”. Biegacze pokonali dystans ponad 15 km z Chorzowa do Bytomia i z powrotem – przez drogi asfaltowe, ścieżki na terenach rekreacyjnych i poprzemysłowych (m.in. w śladzie dawnej kolei wąskotorowej przy Zespole Przyrodniczo-Krajobrazowym Żabie Doły).

Poniżej kilka liczb w ramach podsumowania:

  • w zawodach wzięło udział 276 biegaczy, w tym 75 kobiet i 201 mężczyzn;
  • trasę zabezpieczało ponad 100 wolontariuszy i kilkunastu funkcjonariuszy Policji z Komendy w Chorzowie i Bytomiu oraz Straży Miejskiej;
  • nagrodziliśmy 28 najszybszych zawodników i 5 osób wyróżnionych w naszych konkursach;
  • Zwycięzca tegorocznego Biegu – Bytomianin Pan Kamil Bezner, pokonał trasę w czasie 0:59:03,9 (jako jedyny zmieścił się w godzinie). O drugie miejsce była zaciekła walka: ostatecznie wygrał ją Pan Tomasz Manjura, o 24 sekundy przed Panem Andrzejem Świrskim.
  • Najlepszy wynik wśród Pań osiągnęła ósma (!) w generalnej klasyfikacji Pani Dominika Brol – 01:04:17. Na podium znalazły się także Pani Emilia Stańkowska i Pani Wiktoria Redzimska. Pełne wyniki Biegu znajdują się na stronie: https://zapisy.mktime.pl/viii-bieg-dwoch-szybow-cc8148…

Gratulujemy wszystkim Zawodnikom, nie tylko tym najszybszym, ale każdemu, kto pokonał niełatwą trasę naszego Biegu, z dużą różnicą wzniesień i wymagającą nawierzchnią (asfalt, kamienie, szuter, błoto). Mamy nadzieję, że widok „Krystyny” w księżycowym krajobrazie Doliny Bytomki rekompensował trud i był wart ubłocenia butów! Bardzo dziękujemy Uczestnikom naszego Biegu za okazane po raz kolejny zaufanie i energię, która udzieliła się nawet pogodzie! Staramy się, by z roku na rok nasza impreza była coraz lepsza i mamy nadzieję, że nasz wysiłek przynosi efekty.

Ogromne podziękowania kierujemy również do Wolontariuszy, bez których to wydarzenie by się nie odbyło: Harcerzy i Uczniów z 50 Harcerska Drużyna Wodna „Drakkar” im. gen. Stanisława Sosabowskiego, Hufiec ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa, 7 DW „Cichociemni”, Hufiec ZHP Bytom im hm J Kwietniewskiego, II LO im. Juliusza Ligonia w Chorzowie, XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr Henryka Sucharskiego w Katowicach, Technikum Lotnicze ZDZ w Katowicach, Państwowe Szkoły Budownictwa – Zespół Szkół w Bytomiu oraz wolontariackim Wolnym Strzelcom!

Wszystkim Partnerom Biegu, którzy wsparli nas organizacyjnie i ufundowali nagrody, a są nimi: wspierające naszą imprezę od pierwszej edycji Miasto Chorzów, wraz z niezastąpionym Wydziałem Ruchu Drogowego Chorzowskiej Policji, Miasto Bytom i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, Gospodarz miejsca – Sztygarka, która przygotowała pyszną zupę w progach Galerii Straż Pożarna, Park Śląski i MORiS Chorzów, które przekazały nam niezbędny do organizacji sprzęt, dbający o nasze bezpieczeństwo MiWi Med, Xtreme Fitness Chorzów, który zapewnił nam energetyczną rozgrzewkę i wspaniałe nagrody, Warka Radler, dzięki wsparciu której mogliście spróbować pysznych radlerów, Arkanet – Bezpieczeństwo It, który zapewnił moc nagród i upominków dla wolontariuszy, Ruch Chorzów, który wsparł promocję Biegu i przekazał nagrody z Niebieską eRką, Kwiatowy Zakątek, który zapewnił vouchery dla najlepszych zawodników, Księgarnia Dopełniacz oraz Press Focus, które przekazały na nagrody ciekawe książki i piękne albumy, Fundacja Kreatywny Śląsk, która ufundowała śląskie nagrody rzeczowe, Grafiki Śląsk, którzy obdarowali zwycięzców pięknymi grafikami z szybami Ewa, Krystyna i Prezydent oraz Kawiarnia Blue Dog Cafe, która również wzbogaciła naszą pulę nagród, Balans Studio Masażu i Luuuzem, które wzbogaciły nasze pakiety startowe o zniżki na to, co po Biegu przyda się najbardziej – masaż i jedzenie 😀

Dziękujemy także Patronom Medialnym Biegu – Chorzowianin & Ino Bytom oraz obecnym z nami zawsze Fotoreporterom: FotoPorebski i Ostrowski Fotografia, których fotorelacje będziemy tu sukcesywnie publikować. Na razie zamieszczamy pierwsze zdjęcia z Biegu autorstwa Krzysztofa Porębskiego.

W imieniu Podopiecznych Fundacja S.O.S dla Zwierząt i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie dziękujemy także za przekazaną karmę i informujemy, że zbiórkę można jeszcze wesprzeć przez tydzień, dowożąc dary do naszej siedziby. Trzymamy kciuki, żeby obecne z nami w dniu zawodów czworonogi: Supełek i Bunia szybko znalazły domy.

A na koniec – podziękowania dla całego Sztabu Biegu Dwóch Szybów, w tym: Konferansjera, Pilotów, Ratowników na rowerach, Koordynatorów poszczególnych elementów organizacji Biegu, Kibiców, którzy wspierali i fotografowali zawodników na trasie oraz Wszystkich, którzy dołożyli do tego Biegu swoją cegiełkę!

Zapraszamy na kolejne organizowane przez nas imprezy, a także do biegania z nami.

Dziękujemy, że jesteście z nami #wruchu!

fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.