Już jutro start VIII Biegu Dwóch Szybów!

Trwają ostatnie szlify przed Biegiem: sprzęt naszykowany, trasa jest w trakcie oznaczania, pakiety pakowane. Prognozy na jutro różnią się między sobą, ale w żadnej nie odnotowaliśmy deszczu. Wierzymy, że sprawdzi się ta najbardziej optymistyczna: słonecznie i 9 stopni.

Przypominamy, że start odbywa się o godz. 11:00 spod Szybu Prezydent w Chorzowie (ul. Piotra Skargi 34, obok kompleksu „Sztygarka”). W tym samym miejscu znajduje się także meta Biegu. Brama startowa i Biuro Zawodów będą zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie wieży wyciągowej Szybu Prezydent.

Biuro zawodów będzie czynne w dniu zawodów, w godzinach 08.30 – 10.30. Należy zgłosić się do niego w celu:

– weryfikacji obecności i odebrania pakietu startowego, w tym numeru startowego – należy przy tym wylegitymować się dowodem tożsamości. Osoby niepełnoletnie muszą mieć ze sobą oświadczenie rodzica, którego treść stanowi załącznik do regulaminu Biegu;

– odebrania zwrotnego chipa (transpondera) do pomiaru czasu;

– uzupełnienia danych, jeśli nie podało się wszystkich danych przy rejestracji (dotyczy w szczególności osób, które zgłaszały się inną drogą niż przez formularz zgłoszeniowy, np. przy przepisywaniu pakietu).

W miarę możliwości bardzo prosimy o przychodzenie do Biura przed godziną 10.00, żeby nie tworzyły się kolejki – bardzo byśmy nie chcieli opóźniać startu biegu, a mamy ograniczoną liczbę osób w Biurze Zawodów.

Istnieje możliwość odbioru pakietu przez osobę upoważnioną. W tym celu osoba odbierająca pakiet musi pokazać w Biurze Zawodów pisemne, podpisane upoważnienie, którego wzór przesyłamy w załączniku.

W pobliżu startu znajdują się parkingi: parking restauracji Sztygarka (wjazd od ul. Piotra Skargi) oraz inne parkingi, zaznaczone na załączonej mapce. Zaznaczamy, że niektóre zaznaczone na niej parkingi to parkingi sklepów (Lidl i Kaufland), na których mogą być naliczane opłaty za parkowanie. Prosimy o zarezerwowanie wystarczającej ilości czasu na parkowanie. Zachęcamy do przyjazdu na Bieg komunikacją publiczną – w pobliżu znajduje się przystanek autobusowy „Chorzów Stary Szyb Prezydent”.

W sąsiedztwie Biura Zawodów będzie zlokalizowany namiot na depozyt, toalety typu ToiToi, umywalki oraz namiot, w którym będzie możliwość przebrania się. Nie zapewniamy natrysków.

Przed samym biegiem, ok. godz. 10.30 odbędzie się grupowe zdjęcie zawodników pod Szybem, a o godz. 10.45 wspólna rozgrzewka, na którą wszystkich zapraszamy. Poprowadzi ją Trener z Xtreme Fitness Chorzów.

Przypominamy, że dystans biegu to ok. 15 km (będzie to ponad 15 km -> 15,4 km), trasa nie jest atestowana. Trasa częściowo prowadzi przez drogi asfaltowe lub brukowane, a częściowo przez tereny poprzemysłowe i rekreacyjne o zróżnicowanej nawierzchni (miejscami kamienie, błoto, trawa, opadłe liście). Na trasie znajdują się podbiegi i zbiegi oraz wąskie ścieżki lub ścieżki, na których odbywa się ruch biegaczy w obu kierunkach, gdzie należy biec pojedynczo. Prosimy o trzymanie się podczas biegu PRAWEJ STRONY trasy. Całość trasy będzie oznakowana i zabezpieczona przez wolontariuszy i funkcjonariuszy Policji. W załączeniu przesyłamy mapkę trasy.

Limit czasu na przebiegnięcie trasy wynosi 130 minut. Będzie to wystarczająca ilość czasu na pokonanie tego dystansu; po tym czasie zawodnicy pozostający na trasie biegu, przebywają już na niej na własną odpowiedzialność. Na wszystkich uczestników, którzy dobiegną na metę w regulaminowym czasie, będą czekać pamiątkowe medale z wizerunkiem szybu „Ewa” KWK Szombierki!

Ok. godz. 13:30 ogłosimy wyniki VIII Biegu Dwóch Szybów, po czym odbędzie się dekoracja zawodników: w kategorii OPEN (3 najszybsze Kobiety i 3 najszybsi Mężczyźni) oraz w siedmiu kategoriach wiekowych wskazanych w regulaminie, a także nagrodzenie zwycięzców naszych konkursów facebookowych.Ze względu na trwający stan zagrożenia epidemicznego, Bieg został zgłoszony do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie, w związku z czym obowiązują nas ograniczenia i zalecenia, zapobiegające rozprzestrzenianiu się zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2.

-> Zgodnie z regulaminem, Zawodnicy zobowiązani są do stosowania się do obowiązujących na dzień startu ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z ewentualnym wystąpieniem stanu epidemii COVID-19, jak również zaleceń sanitarnych wskazanych przez służby sanitarne oraz organizatora. W biurze zawodów będą dostępne maseczki. Zapewniamy również płyny do dezynfekcji w dozownikach, umywalki w ToiToiach z płynem dezynfekcyjnym, a wolontariusze na punkcie odżywczym będą mieli na sobie jednorazowe rękawiczki.

-> Przypominamy, że w Biegu mogą wziąć udział tylko osoby, które w dniu zawodów nie mają objawów infekcji. Jeśli ktoś z Was zapisał się na Bieg, a w niedzielę nie będzie się czuł dobrze i będzie miał objawy infekcji, prosimy o kontakt indywidualny – w takich przypadkach dopuszczamy możliwość startu „wirtualnego”.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z nami – organizatorami: chsbdwruchu@gmail.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.