Trasa VIII Biegu Dwóch Szybów

Prezentujemy mapę trasy VIII Biegu Dwóch Szybów!

👉 Jak już wiadomo, tegoroczna trasa prowadzi spod chorzowskiego Szybu Prezydent do Bytomia – na teren dawnej KWK Szombierki, nad którym górują Szyb Ewa i Szyb Krystyna.

👉 Dystans wynosi ok. 15 km (realnie w tym roku wyjdzie trochę więcej, na mapie trasa ma 15,4 km), trasa nie jest atestowana. Jak zawsze istotniejsze niż idealne wymierzenie 15 km było dla nas dobiegnięcie blisko drugiego szybu i zaplanowanie ciekawej, urozmaiconej i bezpiecznej trasy. W tym roku prowadzi więc przez ulice Chorzowa Starego (nawierzchnia asfaltowa), ścieżki na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Żabie Doły” (nawierzchnia trawiasta, szutrowa, kamienista), ścieżki w śladzie dawnej kolei wąskotorowej (nawierzchnia szutrowa o różnym stopniu utwardzenia, miejscami kamienista), ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Łagiewnickiej (kostka brukowa), wreszcie teren Doliny Bytomki (płyty betonowe i BŁOTO ;-)). A poza tym, jak zawsze na trasie Biegu Dwóch Szybów, czekają zbiegi, podbiegi i nieco crossowych przeszkód – m.in. przewężeń, gdzie trzeba będzie uważać na biegaczy z naprzeciwka. Pokonanie jej nie będzie łatwe, ale wiemy, że poradzicie sobie z tymi wyzwaniami – które przecież międzyszybowi Biegacze lubią najbardziej!

👉 Mapę publikujemy w formatach:

– jpg – z zaznaczonym kierunkiem biegu. Jeśli ktoś chciałby otrzymać ją w pełnej rozdzielczości, prosimy o kontakt – chsbdwruchu@gmail.com

– gpx do pobrania w ciągu 7 dni spod linka: https://we.tl/t-zE5wUoqSNj

– link do MapMyRun – do obejrzenia, powiększenia, w wersji schematycznej: https://www.mapmyrun.com/routes/view/5255599246/

👉 Trasa była przez nas wielokrotnie obiegana, objeżdżana, a układamy ją i dopracowujemy od ponad pół roku. Mamy nadzieję, że nie ulegnie już zmianom, ale zastrzegamy, że niewielkie korekty mogą jeszcze nastąpić, w toku uzgodnień z Komendą Miejską Policji w Chorzowie i Bytomiu oraz Urzędami obu Miast. W razie czego oczywiście niezwłocznie zamieścimy tu aktualizację.

👉 Cała trasa będzie oznakowana oraz zabezpieczona przez funkcjonariuszy Wydziałów Ruchu Drogowego chorzowskiej i bytomskiej Policji, Straży Miejskiej i służby porządkowe organizatora (wolontariuszy).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.