Wyniki rywalizacji w VI Biegu Dwóch Szybów

W rywalizacji w ramach tegorocznego Biegu Dwóch Szybów wzięło udział 40 Biegaczy oraz 4 Biegaczy-Juniorów. Bardzo się cieszymy, że wirtualna – z konieczności – formuła naszych zawodów przyciągnęła tylu Uczestników, którzy pokonali łącznie ponad 600 km międzyszybowych tras. Gdyby Zawodnicy tegorocznego BDS startowaliby w sztafecie, to przebiegliby dystans z Chorzowa aż na Hel! Ale na tej trasie nie ma wież szybowych 😉

Miło nam ogłosić, że Zwycięzcą VI Biegu Dwóch Szybów został Kamil Nadrowski, który jako jedyny osiągnął czas poniżej godziny (!) – pokonanie 15 km zajęło mu zaledwie 57 minut i 24 sekundy. Drugie miejsce, również ze świetnym czasem – 1 h 02 min. 30 s. – zajął Mateusz Muskała, reprezentujący „Biegające Bataty”, natomiast trzeci wynik OPEN uzyskała najszybsza tegoroczna Biegaczka – Paulina Błaszczyk z „Biegam bo lubię”, która uzyskała wynik 1 h 08 min. 20 s.

Wyniki w kategoriach prezentują się następująco:

KOBIETY:
1. Paulina Błaszczyk, „Biegam bo lubię”, 1:08:20,
2. Izabela Krupanek, 1:30:00,
3. Beata Lata, „Siemianowice i Przyjaciele Biegają”, 1:31:40.

MĘŻCZYŹNI:
1. Kamil Nadrowski, 0:57:24,
2. Mateusz Muskała, „Biegające Bataty”, 1:02:30,
3. Marek Firlej, „PoWoli do celu”, 1:11:59.

W Biegu Dwóch Szybów-Junior zwyciężyła Marietta Biel z UKS Unia Bieruń, która pokonała dystans 1 km w rewelacyjnym czasie 6 min. 36 s.! Wyprzedziła tym samym trzy Dzielne Biegaczki-Juniorki: Małgorzatę i Aleksandrę Będek oraz Sonię Marzec.

Ogłaszamy także, że w konkursie na największą liczbę wież szybowych miniętych na trasie Biegu, zwyciężył Adam Horzela, dla którego był to Bieg aż TRZYNASTU Szybów! Jedną wieżę szybową mniej minął Jakub Jędruś.

Pełna lista wyników znajduje się na naszej stronie internetowej: http://chsbd.pl/wyniki-vi-biegu-dwoch-szybow/. Wszystkim Zawodnikom, nie tylko tym z miejsc na podium, gratulujemy osiągniętych wyników, ciekawych tras (o nich jeszcze powiemy kilka słów w kolejnym poście), a przede wszystkim – pokonywania własnych słabości, bycia #wruchu i tym samym dbania o swoje zdrowie w tych niełatwych czasach.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w naszym współzawodnictwie! Mamy nadzieję, że VI Bieg Dwóch Szybów przyniósł Wam dużo sportowych emocji i dobrej zabawy. A tych, którzy nadal chcieliby pobiegać już poza klasyfikacją i zdobyć medal z wizerunkiem szybu „Prezydent”, zachęcamy do startu – można ukończyć swój Bieg Dwóch Szybów do końca listopada.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.