Wraca Bieg Dwóch Szybów!

Tym razem wirtualnie, ale niebanalnie.

Po rocznej przerwie wracamy do naszej flagowej imprezy biegowej. Przed nami VI edycja Biegu Dwóch Szybów, która w tym roku, z powodu pandemii koronawirusa i związanych z nią ograniczeń, odbędzie się w formule wirtualnej. Nie oznacza to jednak, że nie będzie rywalizacji i naszego ulubionego industrialnego klimatu. Szczegóły poniżej, szykujcie buty biegowe na listopad!

Jesień od kilku lat kojarzy nam się z międzyszybowymi trasami biegowymi. Wiemy, że nie tylko nam i mamy nadzieję, że w tym roku dołączą do tego grona kolejne osoby – dlatego zapraszamy serdecznie do pobiegnięcia jedną z nich. Tym razem wybór trasy pozostawiamy Wam, warunki są dwa: dystans musi liczyć 15 km i aby był to tytułowy Bieg Dwóch Szybów, na trasie Waszego biegu muszą znajdować się minimum 2 wieże szybowe. Które? To już zależy od Was! Choć jest ich coraz mniej, to nadal całkiem sporo w naszym śląskim (i nie tylko) krajobrazie, a wiele z nich naprawdę zachwyca swoją industrialną urodą. Jak zawsze jedną z nich uwiecznimy na pamiątkowym, niewirtualnym medalu, który otrzyma każdy zawodnik po ukończeniu naszego Biegu. W tym roku do pobiegnięcia z nami zapraszamy także dzieci – jest dla nich przewidziany krótszy dystans 1 km, za którego przebiegnięcie również przewidujemy medale.

Tradycyjnie nasza rywalizacja odbędzie się w listopadzie: wybraną trasę trzeba będzie pokonać pomiędzy 1 a 11 listopada 2020 r. Wirtualna formuła ma tę zaletę, że można wybrać na swój start dzień z lepszą pogodą. Choć oczywiście nie zniechęcamy do biegania po błocie, bo wiemy, że są wśród nas zwolennicy takich atrakcji! Prosimy zatem Wszystkich zainteresowanych o zarezerwowanie sobie czasu w pierwszych dniach listopada w swoich biegowych kalendarzach na wirtualny, niebanalny #VIBiegDwóchSzybów.

Już za kilka dni (1 października) wystartuje wydarzenie Biegu na Facebooku, gdzie pojawiać się będą bieżące informacje, konkursy z nagrodami i niespodzianki. Z kolei zapisy na Bieg ruszą 2 października. Szczegółowe informacje na temat Biegu będziemy systematycznie zamieszczać w zakładce: Nasze imprezy -> Biegi Dwóch Szybów -> Bieg Dwóch Szybów 2020.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać jesienne dni, do startu w VIBDS i bycia #wruchu!

#wRuchu #WirtualnieAleNiebanalnie

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.